Ugodził kolegę nożem w szyję na Poniatowskiego

Autor: kurier-kolski.pl | 08.08.2012

Trzy miesiące tymczasowego aresztu za usiłowanie zabójstwa – taka decyzja zapadła wczoraj w sądzie, w  sprawie 29-letniego kolanina zatrzymanego w sobotę, przez kolskich policjantów, tuż po tym jak ugodził   znajomego nożem w szyję. 

 

W sobotę oficer dyżurny kolskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że pogotowie ratunkowe zabrało do szpitala mężczyznę ugodzonego nożem przed jednym ze sklepów przy ul. Poniatowskiego w Kole. Na miejsce niezwłocznie udali się policjanci, którzy podjęli czynności zmierzające do ustalenia przebiegu zdarzenia i ujęcia sprawcy. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że najprawdopodobniej pomiędzy dwójką mężczyzn spożywających przed sklepem alkohol doszło do kłótni, podczas której 29-latek ugodził nożem w szyję swojego o trzy lata starszego znajomego.

W wyniku działań prowadzonych działań funkcjonariusze zatrzymali podejrzewanego 29-latka.  Jak się okazało w chwili zatrzymania mężczyzna miał niemal trzy promile alkoholu w organizmie. Pokrzywdzony mężczyzna z raną szyi trafił najpierw do kolskiego, a następnie konińskiego szpitala, gdzie pozostał na obserwacji.  Można tu mówić o wielkim szczęściu 32-latka, u którego ostrze noża dosłownie o milimetry ominęło tętnicę.

Zgromadzony przez kolskich policjantów materiał dowodowy oraz opinia biegłego wskazywały, że w chwili ugodzenia nożem, zatrzymany 29-latek,  mógł działać z zamiarem pozbawienia życia swojego znajomego, w związku z powyższym  Prokuratura Rejonowa w Kole na wniosek Komendy Powiatowej Policji w Kole wystąpiła do sądu  o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania. Wczoraj Sąd Rejonowy w Kole przychylił się do tego wniosku i zadecydował o aresztowaniu kolanina na okres trzech miesięcy. Za usiłowanie zabójstwa zatrzymanemu grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: Rzecznik Prasowy KPP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
reference
11 lat temu

That is very fascinating, You’re an overly skilled blogger. I have joined your feed and look forward to seeking extra of your great post. Additionally, I have shared your web site in my social networks!

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526