Kolejny sukces „Kiełbaski”

Autor: kurier-kolski.pl | 11.08.2012

W Kowalewie Pomorskim odbył się XIX Międzynarodowy Turniej Szachowy, w którym wystartowało 293 zawodników. Kolejny sukces odnieśli zawodnicy z kościeleckiej „Kiełbaski”.

Uczniowski Klub Sportowy „Kiełbaska” Kościelec reprezentowało siedmioro juniorów. Dwoje z nich zrezygnowało z gry w grupie juniorów i zagrało ze starszymi zawodnikami zajmując wysokie pozycje: Wiktor Kwiatkowski, który wywalczył 4. miejsce i Weronika Ostrowska, która była 8. oraz została sklasyfikowana jako druga kobieta.

W kategorii juniorów Weronika Gilarek została najlepszą juniorką, Maciej Szafrański – 10, Wojciech Ziętek – 14, Piotr Szafrański – 26 i Jakub Zarywny – 30.

– Znakomitą postawą wykazał się Wiktor, który w ostatniej rundzie odrzucił remis dający mu drugie miejsce, walcząc tym samym o zwycięstwo. Jest to zawodnik bardzo odważny i pewny siebie co sprawia, że rozgrywa znakomite i piękne partie – zauważyła Marta Ostrowska, która była trenerem ekipy kościeleckiej.