Dwa mecze – dwie wygrane

Autor: kurier-kolski.pl | 05.08.2012

1 sierpnia na stadionie w Sompolnie Olimpia Koło rozegrała swój ostatni mecz sparingowy z GKS  Sompolno. Od pierwszej do ostatniej minuty Olimpia dyktowała warunki gry. Swoją wyższość kolska ekipa  udokumentowała gradem strzelonych bramek. A strzelali : Grabowiecki, Mielczarek, Marańda, Nieznalski, Kawka x 3. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną IV ligowców 7:1.
4 sierpnia w Kościanie Olimpia rozpoczęła mecz inauguracyjny w 4. lidze. Mecz rozpoczął się z 45. minutowym opóźnieniem z powodu awarii autobusu kolskiej ekipy. Na szczęście nie wpłynęło to negatywnie na postawę  drużyny.

Całe spotkanie w Kościanie miało bardzo wyrównany charakter. Do groźnych sytuacji podbramkowych dochodzili zarówno zawodnicy Olimpii jak i Obry. Obiektywnie mecz powinien zakończyć się remisem. Jednak tego dnia szczęście było po stronie gości.

Koronna akcja miała miejsce w 75. minucie gdy na boisku pojawił się doświadczony Jarosław Kawka. To właśnie po jego akcji prawą flanką i pięknym wyłożeniu piłki do pustej bramki Patryk Grabowiecki (najlepszy strzelec klasy okręgowej z Warty Krzymów) daje prowadzenie Olimpii. Takim wynikiem kończy się ten mecz.

– Zagraliśmy naprawdę niezłe spotkanie stwarzając kilka groźnych sytuacji. Myślę, że taką grą jak w dzisiejszym spotkaniu jesteśmy w stanie powalczyć o miejsce w pierwszej połowie tabeli – powiedział Jarosław Kawka.

Olimpia w swym składzie posiada najlepszego strzelca klasy okręgowej Patryka Grabowieckiego – 22 bramki i Jarosława Kawkę, który uplasował się na drugim miejscu – 16 bramek. Z powyższego wynika, że golkiperzy drużyn grających  przeciwko Olimpii będą w gorących opałach.

Skład  Olimpii: Winiarski, Trzmielewski, Krzyżanowski, Mielczarek, Andrzejczak, Jóźwiak, Szczesiak, Sikorsk ( Nieznalski 60 ), Bednarczyk (Szymański) Marańda (Kawka 70) Grabowiecki. Do dyspozycji byli również: Robert Suliński, Paweł Powietrzyński, Hubert  Powietrzyński  i Sebastian Wojtczak.