Złoto i srebro dla Kościelca!

Autor: kurier-kolski.pl | 06.07.2012

W Żerkowie rozegrane zostały Finały Mistrzostw Wielkopolski Juniorów. W zawodach udział wzięło 68 szachistów z całej Wielkopolski. Uczniowski Klub Sportowy „Kiełbaska” z Kościelca reprezentowało siedmioro szachistów i odniosło duży sukces.

 

W finale grali zawodnicy, którzy w półfinałach, w swej grupie, zajęli miejsce w pierwszej ósemce (Województwo wielkopolskie podzielone jest na pięć stref. W każdej rozgrywany był półfinał). Znakomicie spisali się juniorzy starsi: złoty medal zdobył Wiktor Kwiatkowski, szósty był Mateusz Kamecki, Krzysztof Ostrowski – 15, a Weronika Ostrowska w kategorii dziewcząt do lat 18 zdobyła srebrny medal. Juniorzy młodsi: Weronika Gilarek – 15, Oliwia Łaszkiewicz – 21 i Wojciech Ziętek – 27.

– Wspaniale grała Oliwka, która była jedną z najmłodszych zawodniczek turnieju. Jeśli będzie trenowała dużo i systematycznie, to w przyszłym roku powinniśmy mieć również medal w najmłodszej grupie – stwierdziła Marta Ostrowska, trener ekipy kościeleckiej.

Na zdjęciu od lewej: K. Ostrowski, W. Ziętek, M. Kamecki, M. Ostrowska, O. Łaszkiewicz, W. Ostrowska, W. Gilarek, W. Kwiatkowski.

(mc)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526