Półkolonie „Lato w muzeum” za nami

Autor: kurier-kolski.pl | 18.07.2012

W dniach od 9 do 12 lipca uczniowie kolskich szkół podstawowych wypoczywali na półkoloniach zorganizowanych przez Muzeum Technik Ceramicznych w Kole. Ideą ich, jest przekazywanie poprzez zabawę i ciekawe wycieczki wartości naukowych, historycznych i kulturowych.

 

Pierwszego dnia dzieci zdobiły naczynia fajansowe techniką reliefu z masy solnej. Pracę artystyczną poprzedził pokaz multimedialny na temat technik zdobienia ceramiki. Tego dnia zwiedzono również kolski ratusz oraz starówkę.

Kolejny dzień był wyjazdowy do Parku Dinozaurów w Solcu Kujawskim. Z ust przewodnika uczestnicy półkolonii otrzymali wiele ciekawych informacji o życiu prehistorycznych gadów. Przy okazji zwiedzono działające tam muzeum. Nie zabrakło też czasu na zabawę.

Trzeciego dnia dzieci malowały naczynia fajansowe, wcześniej przyozdobione. Ostatni dzień spędzono w średniowiecznej warowni – zamku w Oporowie. Wykwintnie ubrany szlachcic z epoki sarmackiej bardzo zajmująco opowiadał o historii budowli oraz obyczajach staropolskich.

Po czterech dniach przygoda z historią zakończyła się. Dzieci były bardzo zadowolone, a to jest chyba największą radością dla pracowników muzeum. Udział w półkoloniach był bezpłatny.

Źródło: MTC w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526