Nowy Zarząd Okręgowy PiS, a w nim dwa znajome kolanom nazwiska.

Autor: kurier-kolski.pl | 29.07.2012

28 lipca br. odbył się Zjazd Okręgowy członków PiS –  Okręgu nr 37 Konin, podczas którego wybrano Prezesa Zarządu Okręgowego Adama Hofmana –  Posła na Sejm RP, oraz dwudziestoosobowy Zarząd Okręgowy. Wśród członków Zarządu PiS znalazły się dwie znane w Kole osoby: Teresa Dąbrowska z Koła – obecna radna i Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Kole oraz Joanna Pszczółkowska z Przedcza – w Kole znana głównie z tego, że przez kilka miesięcy była z nadania burmistrza M. Drożdżewskiego prezesem KTBS w Kole, a następnie zrezygnowała, gdy firma popadała w coraz większe długi.

 

W skład nowego konińskiego Zarządu Okręgowego PiS weszli: Ryszard Białkowski, Ryszard Bartosik, Jan Dąbek, Teresa Dąbrowska, Sławomir Dąbrowski, Aleksander Ditbrener, Przemysław Hisrschfeld, Dariusz Kałużny, Michał Kotlarski, Marek Lewandowski, Waldemar Marciniak,Krystyna Markiewicz, Paweł Owczarzak, Joanna Pszczółkowska, Mariola Rakiewicz, Jerzy Rzepecki, Marek Stranc, Karol Skoczylas, Monika Twardowska i Paweł Wojna.


Joanna Pszczółkowska z Przedcza była mianowana przez burmistrza Koła Mieczysława Drożdżewskiego prezesem kolskiej komunalki i miała naprawić upadającą firmę. Zamiast tego po 8 miesiącach nagle zrezygnowała ze stanowiska.

Podczas Zjazdu uchwalono również uchwały: o sprzeciwie wobec planów prywatyzacji Kopalni Konin. Treść uchwały:

„Plany Rządzących zmierzające do prywatyzacji Kopalni zakończą się masowymi zwolnieniami i degradacją regionu. Prawo i Sprawiedliwość zdecydowanie sprzeciwia się strategicznych wyprzedaży spółek by ratować zniszczone przez PO i PSL finanse publiczne. Uważamy, że nasze plany zwiększą udział Państwa w sektorze Energetycznym gwarantuje bezpieczeństwo obywateli.”


Teresa Dąbrowska – kolska radna, Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Kole.

oraz uchwały ws. Służby Zdrowia.

Treść uchwały:

„Zjazd Okręgowy Prawa i Sprawiedliwości wyraża swoje najgłębsze zaniepokojenie stanem służby zdrowia. 6 lat rządów PO-PSL doprowadziło do zamykania przychodni, szczególnie w mniejszych  miejscowościach, pełnego przyzwolenia na ogromne zadłużenie szpitali, brak jakiegokolwiek dialogu społecznego. To wszystko prowadzić ma do komercjalizacji naszego dobra narodowego czego jesteśmy już świadkami, szpital we Wrześni czy Pogotowie Ratunkowe w Koninie są tego najlepszym przykładem.

Wzywamy wszystkie osoby, nie tylko te bezpośrednio związane ze służbą zdrowia  do podjęcia wysiłku ratowania publicznej służby zdrowia. Lepszym sposobem na rozwiązanie problemów służby zdrowia jest podjęcie odważnej decyzji o likwidacji NFZ, które może podjąć się wyłącznie Prawo i Sprawiedliwość.”

Źródło informacji: Biuro Poselskie PiS

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526