Holenderski trener w Kole

Autor: kurier-kolski.pl | 09.07.2012

Na zaproszenie działającego przy Zespole Szkół nr 1 UKS Maratończyk w miniony weekend gościł w Kole holenderski trener korfballu – Jantinus Scholtmeijer. W ciągu trzech dni (piątek, sobota, niedziela) przeprowadził z naszymi korfballistami sześć dwugodzinnych treningów na kolskiej hali MOSiR. Mimo upalnej wręcz pogody zajęcia cieszyły się ogromną popularnością.

 

Zawodnicy Maratończyka z dużym zaangażowaniem wykonywali wszystkie ćwiczenia. Równie zadowolony był trener kolskiego zespołu – Waldemar Pietrzak, który obserwował treningi i notował wszystkie nowinki przywiezione prosto z ojczyzny korfballu.

– Jantinus jest jednym z czołowych trenerów korfballu na świecie, więc możliwość obserwowania jego pracy z młodzieżą była dla mnie wspaniałym kursem korfballu. Na pewno to czego się od niego nauczyłem będę wykorzystywał na swoich zajęciach. Pierwszą do tego okazją będzie sierpniowe zgrupowanie w Kortowie, na które wyjeżdżam z grupą dwunastu juniorów z Koła – powiedział Waldemar Pietrzak.

Dziś już możemy powiedzieć, że nie był to jednorazowy przyjazd Jantinusa do Koła, ale początek stałej współpracy. Już jesienią będziemy go gościć po raz drugi, a trzecia wizyta zaplanowana jest w okresie ferii zimowych. Ponadto dzięki staraniom dyrekcji Zespołu Szkół nr 1 i władzom UKS Maratończyk w maju przyszłego roku do Koła przyjedzie grupa juniorów z holenderskiego klubu ASKO ASSEN, którzy wspólnie z kolskimi korfballistami będą trenowali oraz rozegrają mecze korfballu.

Władze Maratończyka Koło pragną serdecznie podziękować: dyrektor MOSiR Koło Marcie Zakrockiej, właścicielom Gościńca Mieszko oraz dyrekcji Zespołu Szkół nr 1 w Kole, a także władzom Polskiego Związku Korfballu, bez pomocy których wizyta naszego holenderskiego gościa na pewno nie doszłaby do skutku.

(mc)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526