Grasował na terenie Gminy Osiek Mały

Autor: kurier-kolski.pl | 15.07.2012

Policjanci kolskiej komendy zatrzymali 18-letniego włamywacza. Przez ostatnie pół roku mężczyzna dokonał 10 kradzieży i włamań na terenie Gminy Osiek Mały. Straty powstałe na skutek jego przestępczej działalności oszacowano na ok. 18.000zł.

 

Miejsca, w których dochodziło do kradzieży utrudniały wykrycie sprawcy przestępstw. Tereny wiejskie, nieoświetlone, bez monitoringu, zabudowania oddalone od siebie o kilka, kilkanaście metrów. W takich sprawach duże znaczenie ma doświadczenie funkcjonariuszy zajmujących się sprawą, którzy nie mając nawet punktu zaczepienia potrafią doprowadzić do zatrzymania sprawcy przestępstwa.

Tak też stało się w tym przypadku. Trud włożony w prowadzone postępowanie przyniósł wymierne rezultaty. Ustalenia śledczych, zebrany w sprawie materiał dowodowy oraz jego analiza doprowadziły do tego, że w najbliższym czasie przed sądem stanie 18-latek, któremu policjanci udowodnili dokonanie 10 włamań i kradzieży na terenie gminy Osiek Mały.  Od grudnia ubiegłego roku policjanci odnotowali na tym terenie, m.in. dwie kradzieże paliwa ze zbiorników autobusów oraz włamania do obiektów handlowych i kradzieże środków ochrony roślin z terenu dwóch gospodarstw rolnych, a także kradzieże metalowych ogrodzeń.  Straty powstałe na skutek kradzieży wynoszą ponad 18 000 zł. Dwóch z tych czynów zatrzymany dokonał będąc jeszcze osobą nieletnią.

Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do postawionych zarzutów i złożył wyjaśniania.  Pomimo, iż dotychczas zatrzymany nie był karany to za popełnione przestępstwa grozi mu nawet do 10 lat więzienia. W piątek Prokurator zadecydował o zastosowaniu wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci dozoru Policji, na skutek czego do zakończenia postępowania 18-latek, dwa razy w tygodniu, ma obowiązek stawiać się w kolskiej komendzie.

Źródło: Rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
tomek
tomek
11 lat temu

dobrze dobrze niech mu mydelko upada za kare pod prysznicem jak najczesciej hehe

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526