Grasował na terenie Gminy Osiek Mały

Autor: kurier-kolski.pl | 15.07.2012

Policjanci kolskiej komendy zatrzymali 18-letniego włamywacza. Przez ostatnie pół roku mężczyzna dokonał 10 kradzieży i włamań na terenie Gminy Osiek Mały. Straty powstałe na skutek jego przestępczej działalności oszacowano na ok. 18.000zł.

 

Miejsca, w których dochodziło do kradzieży utrudniały wykrycie sprawcy przestępstw. Tereny wiejskie, nieoświetlone, bez monitoringu, zabudowania oddalone od siebie o kilka, kilkanaście metrów. W takich sprawach duże znaczenie ma doświadczenie funkcjonariuszy zajmujących się sprawą, którzy nie mając nawet punktu zaczepienia potrafią doprowadzić do zatrzymania sprawcy przestępstwa.

Tak też stało się w tym przypadku. Trud włożony w prowadzone postępowanie przyniósł wymierne rezultaty. Ustalenia śledczych, zebrany w sprawie materiał dowodowy oraz jego analiza doprowadziły do tego, że w najbliższym czasie przed sądem stanie 18-latek, któremu policjanci udowodnili dokonanie 10 włamań i kradzieży na terenie gminy Osiek Mały.  Od grudnia ubiegłego roku policjanci odnotowali na tym terenie, m.in. dwie kradzieże paliwa ze zbiorników autobusów oraz włamania do obiektów handlowych i kradzieże środków ochrony roślin z terenu dwóch gospodarstw rolnych, a także kradzieże metalowych ogrodzeń.  Straty powstałe na skutek kradzieży wynoszą ponad 18 000 zł. Dwóch z tych czynów zatrzymany dokonał będąc jeszcze osobą nieletnią.

Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do postawionych zarzutów i złożył wyjaśniania.  Pomimo, iż dotychczas zatrzymany nie był karany to za popełnione przestępstwa grozi mu nawet do 10 lat więzienia. W piątek Prokurator zadecydował o zastosowaniu wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci dozoru Policji, na skutek czego do zakończenia postępowania 18-latek, dwa razy w tygodniu, ma obowiązek stawiać się w kolskiej komendzie.

Źródło: Rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
tomek
tomek
9 lat temu

dobrze dobrze niech mu mydelko upada za kare pod prysznicem jak najczesciej hehe

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526