Dąbie. Młody włamywacz zatrzymany.

Autor: kurier-kolski.pl | 24.07.2012

Policjanci z Posterunku w Dąbiu bardzo szybko zatrzymali mężczyznę, który włamał się do jednego z miejscowych marketów. Dzięki zdecydowanym działaniom dąbskich funkcjonariuszy skradziony towar, ukryty w zaroślach, został odzyskany w całości.

 

W nocy z soboty na niedzielę w jednym z dąbskich marketów miało miejsce włamanie, podczas którego skradziono alkohol i papierosy warte ponad 2500zł.. Przybyli na miejsce funkcjonariusze niezwłocznie podjęli czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy. W trakcie wykonywanych czynności  funkcjonariusze dokonali m.in. przejrzenia monitoringu, który zarejestrował poczynania włamywacza. Pomimo, iż na nagraniu nie widać twarzy mężczyzny, to mundurowi na postawie charakterystycznych ruchów i sylwetki wytypowali podejrzanego. Już w kilka godzin od zdarzenia udali się do miejsca zamieszkania 20-latka. Podczas przeszukania posesji policjanci znaleźli ukryte w zaroślach skradzione papierosy i alkohol. Podejrzany został zatrzymany i podczas przesłuchania przyznał się do dokonania włamania oraz złożył w tej sprawie wyjaśnienia.

W czasie wykonywania czynności dąbscy funkcjonariusze powiązali sposób działania sprawcy z włamaniem, które miało miejsce na początku lipca do innego z miejscowych  sklepów. Analiza zgromadzonych materiałów i zabezpieczone ślady potwierdziły, że zatrzymany 20-latek dokonał także tego włamania.

Podejrzany był wcześniej karany za oszustwo i pobicie, teraz za dokonanie kradzieży z włamaniem grozi mu do 10 lat więzienia. Wczoraj prokurator zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

Źródło: Rzecznik Prasowy KPP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526