Wicemistrzostwo Polski dla młodzików korfballu z Koła

Autor: kurier-kolski.pl | 20.06.2012

Kolejny medal Mistrzostw Polski zdobyli korfballiści działającego przy ZS nr 1 w Kole UKS Maratończyk – tym razem w najmłodszej kategorii wiekowej – młodzików. Turniej finałowy rozegrany został w minioną sobotę w Sulejówku pod Warszawą. Zawody zostały rozegrane systemem „play-off”. Kolanie zdobyli srebrny medal.

Nasi korfballiści w meczu ćwierćfinałowym wygrali z UKS Warszawa Wesoła I 6:4, w półfinale po bardzo wyrównanym spotkaniu pokonali UKS Cirkus Konstancin 4:3. Niestety w stojącym na wysokim poziomie meczu finałowym ulegli LUKS Olympic Słupia 6:9. Początek meczu finałowego należał do kolan, którzy już na początku spotkania prowadzili 2:0, niestety zawodnicy ze Słupi szybko zdołali wyrównać i mecz zaczął się „od nowa”. Do 25. minuty spotkania trwała walka kosz za kosz,ale o ostatecznym wyniku zadecydowało ostatnie pięć minut, które należały do zawodników ze Słupii.

Kolejność końcowa turnieju finałowego: 1) Olympic I Słupia, 2) Maratończyk Koło, 3) Cirkus Konstancin, 4) Warszawa – Wesoła I, 5) Olympic Słupia II, 6) Warszawa – Wesoła II, 7) UKS 214 Warszawa.

Skład Maratończyka Koło: Barbara Kujawa, Paulina Szurgot, Klaudia Leśniewska, Natalia Nowicka, Maria Jarmuż, Weronika Minichowska, Szymon Cudaków, Bartosz Grochulski, Michał Szymański, Kamil Goss, Bartosz Herman, Dominik Pawlak, Filip Musialiński. Trener: Waldemar Pietrzak.

– Bardzo nas cieszy kolejny, trzeci już zdobyty w tym sezonie medal. Udało nam się zdobyć  srebro w kategorii młodzików i brąz juniorów młodszych. Nasze tegoroczne sukcesy świadczą o tym iż mimo wciąż podnoszącego się poziomu rozgrywek i coraz większej konkurencji jesteśmy jednym z najlepszych zespołów w Polsce – powiedział trener Waldemar Pietrzak.