Radny spacerował środkiem ruchliwego skrzyżowania! [video]

Autor: kurier-kolski.pl | 11.06.2012

Jeden z Czytelników przesłał nam krótki filmik sprzed kilku dni, na którym widać radnego Jerzego Jakubowskiego, który w garniturze spaceruje sobie środkiem skrzyżowania ulic Dąbska i Rawity Witanowskiego (obwodnica m. Koła). Nie jest to pierwszy przypadek, gdy ten radny Rady Miejskiej w Kole zatrzymuje w tak niebezpieczny sposób samochody, aby złapać „okazję” na podwózkę. Takim zachowaniem stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych użytkowników dróg.

 

Wiele osób wielokrotnie było świadkami jak radny Jakubowski, chcąc dostać się w okolice miasta np. do Dąbia czy Osieka Małego, zatrzymuje na kolskich skrzyżowaniach samochody po prostu podchodząc do stojących na światłach kierowców i pukając im w szyby, żeby otworzyli. Dodajmy, że robi to w miejscach niedozwolonych dla ruchu pieszych.

OBEJRZYJ KRÓTKI FILMIK ZE SKRZYŻOWANIA DĄBSKIEJ Z OBWODNICĄ:

Oczywiście za chwilę szybko światło się zmienia, kolumna samochodów rusza, a radny – o ile nie udało mu się znaleźć podwózki – pozostaje na samym środku drogi powodując zagrożenie w ruchu. Nieraz takie spacery po jezdni zapewne potrafią trwać nawet kilkanaście minut nim znajdzie się chętny na towarzystwo gadatliwego lokalnego polityka z Koła.

Taki „proceder” z resztą trwa już od wielu lat, bo radny z ul. Leśnej znany jest z tego, że całe życie jeździ rowerem, a jak ma pojechać w dalsze okolice – szuka darmowej podwózki. I jeździ rowerem bynajmniej nie dlatego, że go nie stać na kupno samochodu (tym bardziej po ostatniej, tak wysokiej podwyżce diet radnych w Kole).

Sam kiedyś wcześniej jadąc w Kole natrafiłem na dwie podobne sytuacje z udziałem p. Jakubowskiego. Raz idąc tak po jezdni skrzyżowaniem o mało nie wszedł mi pod koła samochodu. Dlatego wiem, jak bardzo jest to niebezpieczne i przestrzegam wszystkich kierowców, by bardzo uważali na tego pana, bo rozjechanie go lub uszkodzenie może grozić niestety nieprzyjemnymi konsekwencjami dla obydwu stron.

Opracowanie: M. Kozajda

reklama

Subskrybuj
Powiadom o
guest
14 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Felek
Felek
11 lat temu

Znów Kozajda podurza wszystkich.

Miśka
Miśka
11 lat temu

Niech sobie radzi ale nie na skrzyżowaniu.Skoro tyle podróżuje na stopa to niech się zapozna z przepisami autostopowicza.

rita
rita
11 lat temu

ludzie czemu w was tyle zawiści widac że radny sobie radzi jak może

czytelnik
czytelnik
11 lat temu

On nie czeka na okazję lecz prowadzi sondaż czy skrzyżowanie jest bezpieczne czy też należy pilnie wybudować nowe rondo im. radnego Jerzego Jakubowskiego

monika
monika
11 lat temu

A moze to nie chodzi o podwozke?moze proponowal umycie szyb?

Grisu
Grisu
11 lat temu

A ja i tak lubię tego radnego. Może niezbyt rozgarnięty i czasem wypali tekstem o nie najwyższych intelektualnie lotach, ale i tak jest 100% lepszy niż pozostali radni – fałszywi, obłudni. PS do anonima: Jakubek był przeciw podwyżce diet:)

Łukasz
Łukasz
11 lat temu

A może proponował jakieś usługi? hehe

niezdziwiony
niezdziwiony
11 lat temu

Panie zdziwiony nie dziw sie tak.Jak Jakubowski chce sobie lapac okazje niech stanie na poboczu w dogodnym miejscu jak wszyscy inni zwykli ludzie nie badacy radnymi! Dosc juz tych dziwnych przywilejow władzy.Panu radnemu wolno łamac przepisow ruchu drogowego?

zdiwiony
zdiwiony
11 lat temu

bardzo mnie dziwi ta publikacja – odkąd znam tego człowieka to w ten sposób się przemieszcza lepsze to niż miałby furmanką tam jeździć-sam osobiście jakieś 15 lat temu dojeżdżałem do pracy w koninie i wielokrotnie go zabierałem – zabawny gość

bingo
bingo
11 lat temu

Gdzie Policja wlepić mu mandat za zagrożenie na drodze i się skończy głupia metoda i jego głupie działania.

Anonimowo
Anonimowo
11 lat temu

Jakubek przyjjał ostatnia podwyzke diet radnych o 57 procent i nie slychac by oddawal róznice na cele charytatywne wiecc na biednego nie trafilo a do pokazywania jaki jest biedny to jest pierwszy.

kolanin
kolanin
11 lat temu

jak mu ktos kiedys rozjedzie cztery litery to sie chlop moze opanuje i przestanie skapic siana na wziecie taksówki

zygzak
zygzak
11 lat temu

Ale jaja hihi wielki pan radny pod krawatem szuka okazji

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526