Przetarg na budowę przedszkola ogłoszony

Autor: kurier-kolski.pl | 20.06.2012

Długo oczekiwana budowa nowego przedszkola przy ul. Piaski w Kole ma szansę ruszyć w tym roku. 14 czerwca na stronach Urzędu Miejskiego ukazało się ogłoszenie o rozpoczęciu procedury przetargowej I etapu prac budowlanych. Na tę inwestycję radni przeznaczyli 4,5 mln. zł.

 

Inwestycja ta rodziła się w wielkich bólach, bo były problemy z wykonaniem dokumentacji technicznej. Firma, która się tego na początku podjęła, nie wywiązała się z umowy, co przedłużyło rozpoczęcie zadania.Budowa będzie trwała minimum 2 lata i powinna planowo zakończyć się w 2014 roku.

Zaplanowano wybudowanie 9-cio oddziałowego przedszkola przy ul. Piaski, w miejscu obecnego targowiska zwierzęcego. Obiekt powstanie na planie litery L. Na parterze zlokalizowano 3 oddziały, szatnie, zaplecze administracyjne, węzeł cieplny, pomieszczenia techniczno – gospodarcze oraz kuchnię. Na I piętrze zlokalizowano 6 oddziałów, pomieszczenia personelu pedagogicznego oraz salę gimnastyczną.

Budynek będzie bardzo prosty, z dachem kopertowym. Na jego wybudowanie radni przeznaczyli na ten rok 3 mln. zł. Ale całkowity koszt inwestycji ma wynieść aż 4,5 mln. zł. i będzie w 100% finansowany  z zaciągniętego przez burmistrza Mieczysława Drożdżewskiego (w ustaleniu z radnymi i za ich pozwoleniem) komercyjnego kredytu bankowego.

3 lipca mija termin dany na zgłaszanie się firm chętnych budować przedszkole. Zakończenie I etapu prac budowlanych (stan surowy) zaplanowano na 30 czerwca przyszłego roku.

Opr.: M. Kozajda

Źródło: Urząd Miejski w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

Nie rozumiem po co budowac całe wielkie przedszkole tym bardziej za milionowe kredyty jesli budynki szkół w Kole w cześci sa puste i za duzo mniejsze pieniadze mozna je adoptować na przedszkole.To niegospodarnosc władz.

Grisu
Grisu
9 lat temu

Każde miasto się zadłuża to fakt – boli mnie jednak, że idzie się na łatwiznę i nie stara o środki z dotacji UE. A co do Ł… jeżeli dojdzie do zmiany burmistrza, (a zapewne dojdzie po akcji z łączeniem szkół i poźniejszymi podwyżkami dla rady/burmistrza) to tylko nowemu współczuje – kredyt z odsetkami to grubo ponad 25 mln (o ile nie więcej) – więc nowy burmistrz dostanie w spadku zadłużone miasto bez perspektyw możliwości wdrożenia jakichkolwiek większych inwestycji. Miasto potrzebuje miejsc pracy – pozyskując je zarówno dbając o tych inwestorów, którzy już w naszym mieście działają jaki i poprzez pozyskiwanie nowych.

Łysy
Łysy
9 lat temu

Nie wazne że z kredytow najwzniejsze że buduja i miasto pieknieje i rozwija sie dobrze.Mieciu to najlepszy burmistrz jakiego Koło mialo w swojej histori i wszyscy co go podgryzacie mozecie mu skoczyc! !!

kolanin
kolanin
9 lat temu

Mamy XXI wiek a w Kole buduja tylko takie brzydactwa.Taki komunistyczny klocek 'z dachem kopertowym’ to przeciez przezytek.

magda
magda
9 lat temu

najgorsze że wszyscy bedziemy splacać ten kredyt z odsetkami

zax
zax
9 lat temu

Szkoda, że budują je za kredyt zamiast pozyskać środki na budowę z UE tak jak Kościelec.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526