Przetarg na budowę przedszkola ogłoszony

Autor: kurier-kolski.pl | 20.06.2012

Długo oczekiwana budowa nowego przedszkola przy ul. Piaski w Kole ma szansę ruszyć w tym roku. 14 czerwca na stronach Urzędu Miejskiego ukazało się ogłoszenie o rozpoczęciu procedury przetargowej I etapu prac budowlanych. Na tę inwestycję radni przeznaczyli 4,5 mln. zł.

 

Inwestycja ta rodziła się w wielkich bólach, bo były problemy z wykonaniem dokumentacji technicznej. Firma, która się tego na początku podjęła, nie wywiązała się z umowy, co przedłużyło rozpoczęcie zadania.Budowa będzie trwała minimum 2 lata i powinna planowo zakończyć się w 2014 roku.

Zaplanowano wybudowanie 9-cio oddziałowego przedszkola przy ul. Piaski, w miejscu obecnego targowiska zwierzęcego. Obiekt powstanie na planie litery L. Na parterze zlokalizowano 3 oddziały, szatnie, zaplecze administracyjne, węzeł cieplny, pomieszczenia techniczno – gospodarcze oraz kuchnię. Na I piętrze zlokalizowano 6 oddziałów, pomieszczenia personelu pedagogicznego oraz salę gimnastyczną.

Budynek będzie bardzo prosty, z dachem kopertowym. Na jego wybudowanie radni przeznaczyli na ten rok 3 mln. zł. Ale całkowity koszt inwestycji ma wynieść aż 4,5 mln. zł. i będzie w 100% finansowany  z zaciągniętego przez burmistrza Mieczysława Drożdżewskiego (w ustaleniu z radnymi i za ich pozwoleniem) komercyjnego kredytu bankowego.

3 lipca mija termin dany na zgłaszanie się firm chętnych budować przedszkole. Zakończenie I etapu prac budowlanych (stan surowy) zaplanowano na 30 czerwca przyszłego roku.

Opr.: M. Kozajda

Źródło: Urząd Miejski w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Anonimowo
Anonimowo
11 lat temu

Nie rozumiem po co budowac całe wielkie przedszkole tym bardziej za milionowe kredyty jesli budynki szkół w Kole w cześci sa puste i za duzo mniejsze pieniadze mozna je adoptować na przedszkole.To niegospodarnosc władz.

Grisu
Grisu
11 lat temu

Każde miasto się zadłuża to fakt – boli mnie jednak, że idzie się na łatwiznę i nie stara o środki z dotacji UE. A co do Ł… jeżeli dojdzie do zmiany burmistrza, (a zapewne dojdzie po akcji z łączeniem szkół i poźniejszymi podwyżkami dla rady/burmistrza) to tylko nowemu współczuje – kredyt z odsetkami to grubo ponad 25 mln (o ile nie więcej) – więc nowy burmistrz dostanie w spadku zadłużone miasto bez perspektyw możliwości wdrożenia jakichkolwiek większych inwestycji. Miasto potrzebuje miejsc pracy – pozyskując je zarówno dbając o tych inwestorów, którzy już w naszym mieście działają jaki i poprzez pozyskiwanie nowych.

Łysy
Łysy
11 lat temu

Nie wazne że z kredytow najwzniejsze że buduja i miasto pieknieje i rozwija sie dobrze.Mieciu to najlepszy burmistrz jakiego Koło mialo w swojej histori i wszyscy co go podgryzacie mozecie mu skoczyc! !!

kolanin
kolanin
11 lat temu

Mamy XXI wiek a w Kole buduja tylko takie brzydactwa.Taki komunistyczny klocek 'z dachem kopertowym’ to przeciez przezytek.

magda
magda
11 lat temu

najgorsze że wszyscy bedziemy splacać ten kredyt z odsetkami

zax
zax
11 lat temu

Szkoda, że budują je za kredyt zamiast pozyskać środki na budowę z UE tak jak Kościelec.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526