Gmina Kościelec przedszkolami stoi! [video]

Autor: kurier-kolski.pl | 01.06.2012

Niedawno pisaliśmy o otwarciu nowego przedszkola „Kubuś Puchatek” w Kościelcu, ale warto nadmienić, że od 2 lat w Gminie Kościelec funkcjonuje inna podobna placówka przedszkolna w budynku szkoły w Ruszkowie Pierwszym. Obie były utworzone i utrzymywane z dotacji UE, które pozyskały władze Gminy. I za oba przedszkola rodzice dzieci przez 2 lata nie płacą kompletnie nic! W Ruszkowie odbyło się zakończenie i podsumowanie 2-letniego projektu unijnego, dzięki któremu powstała ta placówka. Z tej okazji odbył się też festyn.

 

 

Przedszkole „Jaś i Małgosia” w Ruszkowie Pierwszym (Gm. Kościelec) przez całe 2 lata funkcjonowało z pozyskanych przez gminę funduszy europejskich. Podczas festynu dyrektor placówki Katarzyna Czartek oraz koordynator projektu Elżbieta Ułanek dokonały podsumowania tych dwóch lat funkcjonowania placówki.

OBEJRZYJ FILMIK Z FESTYNU W RUSZKOWIE PIERWSZYM:


-Nasze przedszkole rozpoczęło działalność we wrześniu 2010 roku. Ze łzą w oku powiem, że nadszedł czas zakończenia tego projektu. Dzień 31 maja jest ostatnim dniem realizacji zajęć dydaktycznych w jego ramach. Przez ten okres 2 lat przy pomocy środków unijnych realizowaliśmy podstawy wychowania przedszkolnego, a do przedszkola każdego roku uczęszczało 30 dzieci
– powiedziała dyr. Katarzyna Czartek.

-Dobiegła końca realizacja edukacyjnej części projektu „Jaś i Małgosia – radosny świat dziecka” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego – mówiła koordynator projektu Elżbieta Ułanek -Ogólna wartość projektu to 943.351 zł., w tym pozyskane dofinansowanie z UE to 927.151 zł.

Pozyskane przez władze gminy blisko 1 mln. zł. z UE pozwoliły na stworzenie placówki oraz jej bezpłatne funkcjonowanie przez całe 2 lata. Dzięki tej inicjatywie mieszkańcy Gminy Kościelec mogli oddać pod opiekę przedszkola łącznie aż 69 dzieci w wieku 3-5 lat. Dzieci uczą się w dwóch salach wyposażonych w bardzo nowoczesne sprzęty, meble, pomoce naukowe i zabawki edukacyjne. Przez ten czas uczestniczyły w wielu wycieczkach oraz konkursach i festiwalach.

reklama

-Tak to już jest, że to co dobre szybko się kończy – mówił do dzieci i rodziców Wójt Gminy Kościelec Dariusz Ostrowski -Ale wiele rzeczy pozostaje, przede wszystkim fakt, że to przedszkole było przez ten okres 2 lat nieodpłatne. Mamy też dzięki środkom unijnym wyremontowane i dobrze wyposażone pomieszczenia. A więc bez problemu możemy kontynuować to, co zostało rozpoczęte 2 lata temu. Przyjąłem z ogromnym zadowoleniem fakt – kontynuował Wójt – że jest odpowiednia liczba dzieci, aby to przedszkole dalej prowadzić. Pewien etap się kończy, ale placówka nadal będzie funkcjonowała.

Tekst, foto i wideo: MARIUSZ KOZAJDA

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526