Będzie radnym powiatu

Autor: kurier-kolski.pl | 14.06.2012

Kolski lekarz, specjalista chirurg Ryszard Karolak (na zdjęciu) zastąpi w składzie Rady Powiatu Kolskiego Jacka Sobkowiaka z PO, który złożył swój mandat radnego „z powodów osobistych”. Nie wyjaśnił dokładniej o jakie powody chodziło.

 

Dużym zaskoczeniem dla wszystkich podczas ostatniej sesji Rady Powiatu była rezygnacja jedynego w jej składzie członka Platformy Obywatelskiej. Na jego miejsce, zgodnie z przepisami Ordynacji Wyborczej, wchodzi kolejny z listy PO kandydat do rady, który otrzymał w ostatnich wyborach największą po ustępującym liczbę głosów. Jest nim lek. Ryszard Karolak, który będzie teraz reprezentował PO w Radzie.

Wbrew pojawiającym się w niektórych mediach spekulacjom o rzekomej rezygnacji Ryszarda Karolaka z przejęcia mandatu po Sobkowiaku, przyszły nowy radny potwierdził redakcji „Kuriera Kolskiego”, że zamierza mandat przyjąć.

Jacek Sobkowiak, właściciel znanej kolskiej firmy ochroniarskiej JBS, znany był z częstych i ostrych wystąpień na sesjach Rady Powiatu w sprawie wcześniejszych i obecnych problemów kolskiego szpitala. Zadawał sporo pytań, na które często niestety nie doczekał się odpowiedzi. Nie wiadomo, czy naprawdę jego rezygnacja podyktowana była względami osobistymi, czy może po prostu miał już dość takich sytuacji.

Tekst i foto: M. Kozajda

reklama

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Miśka
Miśka
12 lat temu

Gratuluję panu Karolakowi, będzie dobrym Radnym.

zima
zima
12 lat temu

niech przyjmuje chorych ludzi na tym polu lepiej się sprawdzi,a może brakuje…….?

x
x
12 lat temu

Przecież to nie Karolak!!!

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526