Zdradził go numer komórki

Autor: kurier-kolski.pl | 17.05.2012

Policjanci kolskiej komendy zatrzymali włamywacza. Jak ustalili policjanci 19-latek dokonał czterech włamań na terenie Koła. Na miejscu jednego z nich pozostawił numer swojego telefonu komórkowego.

 

14 maja policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali 19-letniego mieszkańca Koła, którego podejrzewali o dokonanie kilku serii włamań na terenie miasta. Na miejscu jednego z włamań policjanci znaleźli plastikową torbę, w której znajdowała się m. in. męska bluza oraz dokument operatora sieci komórkowej, na którym widniał numer telefonu.  Funkcjonariusze zabezpieczyli pozostawione ślady oraz ustalili do kogo należy znaleziony numer komórkowy. Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy potwierdził, że włamań dokonał właściciel znalezionego numeru.

reklama

Do zatrzymania 19-latka doszło w poniedziałek 14 maja br. W mieszkaniu nastolatka funkcjonariusze znaleźli przedmioty pochodzące z kradzieży. Podczas przesłuchania chłopakowi przedstawiono zarzuty dokonania czterech włamań. Wszystkich czynów zatrzymany dokonał na ul. 3 Maja w Kole i były to: włamanie do hurtowni, skąd ukradł czekoladowe cukierki warte ok. 200 zł., włamanie się do jednego z garaży, gdzie zatrzymany m.in. wybił szyby w zaparkowanym tam samochodzie, włamanie do niezamieszkałego domu, skąd ukradł meble ogrodowe oraz narzędzia i włamanie do kolejnego garażu, gdzie w ręce 19-latka wpadły elektronarzędzia, wózek ręczny oraz części samochodowe.

Podczas przesłuchania podejrzany przyznał się do popełnionych czynów i złożył wyjaśnienia. Na wniosek Komendy Powiatowej Policji w Kole, Prokurator zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Za włamania 19-latkowi grozi do 10 lat więzienia.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526