Wysokie zwycięstwo Olimpii Koło z Górnikiem Kłodawa

Autor: kurier-kolski.pl | 12.05.2012

Nieliczni kibice, którzy przybyli na stadion Olimpii liczyli wprawdzie na zwycięstwo „swoich”, ale chyba nie spodziewali się aż takiego. Tymczasem kolanie sprawili miłą niespodziankę strzelając zawodnikom z Kłodawy aż 5 bramek!

Do przerwy gra była wyrównana z lekką przewagą miejscowych. Obie drużyny miały po jednej stuprocentowej sytuacji, ale ich nie wykorzystali. Większa w tym zasługa bramkarzy niż strzelców bowiem golkiperzy sparowali ich strzały.

W czasie przerwy nie wiem co powiedział swoim piłkarzom kolski trener Tomasz Mikusik, ale po dokonaniu kilku zmian na boisku pokazała się inna drużyna. Mecz stał się bardziej interesujący i bramki posypały się jak z rogu obfitości. Wynik otworzył Piotr Marańda po dokładnym podaniu piłki od Łukasza Sikorskiego. Dwie minuty później było już 2:0 ze strzału Dariusza Walaska. Goście starali się kontratakować, ale nie dało to żadnego efektu. W 80. Minucie, po ładnej akcji i dośrodkowaniu Szymona Izydorczyka głową, na 3:0 podwyższył Bartosz Kotkowski. Trzy minuty później dośrodkował z prawej strony Dariusz Walasek, a nadbiegający Łukasz Sikorski zdobył 4-tą bramkę. Gdy do końca meczu pozostały niecałe 2 minuty, z rzutu wolnego dośrodkowywał Mateusz Trzmielewski wprost na głowę Łukasza Sikorskiego, który ustalił wynik meczu na 5:0 dla Olimpii Koło.

Górnik Kłodawa to dobra drużyn posiadająca świetnego bramkarza. Jako ciekawostkę należy odnotować fakt, że w barwach Górnika gra jeden  najstarszych piłkarzy klasy okręgowej Roman Olczyk, który ma już 51 lat! Ale na boisku porusza się jak młodzieniaszek, jest kapitanem drużyny i egzekutorem większości rzutów wolnych. Brawo panie Romanie! Do 60-tki niedaleko, czego z całego serca życzymy.

Roman Olczyk – kapitan Górnika Kłodawa

Tak więc liderem nadal jest Olimpia przed GKS Sompolno i po dzisiejszej grze nic nie wskazuje na to, aby kolanie mogli z tego miejsca zrezygnować. Czwarta liga znajduje się coraz bliżej!

Po spotkaniu zadowolony Jarosław Kawka powiedział:  – Kolejny mecz, w którym udowodniliśmy, że drzemie w nas ogromny potencjał. Myślę, że nasza gra wygląda z każdym meczem dojrzalej, czego efektem jest duża liczba stwarzanych sytuacji. Brakuje jedynie stuprocentowej skuteczności, ale i ta powinna pojawić się w następnych spotkaniach. Mam nadzieję, że nasi kibice są w końcu zadowoleni z naszej gry.

Olimpia Koło: Robert Suliński, Piotr Krzyżanowski, Dawid Wiśniewski, Sebastian Wojtczak, Mateusz Trzmielewski, Łukasz Sikorski, Filip Szymański, Hubert Powietrzyński, Bartosz Kotkowski, Szymon Izydorczyk Jarosław Kawka, w rezerwie – Mariusz Sobczak, Tomasz Mikusik, Piotr Marańda, Marcin Mielczarek, Dariusz Walczak.

Górnik Kłodawa: Grzegorz Augustyniak, Zbigniew Łukaszewski, Jakub Nolbert, Adrian Wilk, Sebastian Mila,  Roman Olczyk kapitan, Krystian Kubiak, Damian Strzeliński, Karol Machas,  Tomasz Pińkowski, w rezerwie – Sławomir Majewski, Mariusz Urbański, Michał Frydrych, Jakub Środowski, Jacek Chmiel.