Nasza nadzieja i przyszłość

Autor: kurier-kolski.pl | 01.05.2012

W Koninie, w Szkole Podstawowej nr 3, rozegrane zostały Półfinały Mistrzostw Wielkopolski Juniorów w szachach klasycznych. Duży sukces odnieśli młodzi szachiści (juniorzy) z Kościelca, gdzie aż ośmioro zakwalifikowało się do gier finałowych.

 

Zawodnicy ci zagrają w Finałach Mistrzostw Wielkopolski, które odbędą się w czerwcu br. Awans uzyskali: Oliwia Łaszkiewicz – 2 miejsce do lat 9, Weronika Gilarek – 2 miejsce do lat 11, Krzysztof Ostrowski – 2 miejsce do lat 18, Maciej Szafrański – 3 miejsce w kategorii przedszkolaków, Wojciech Ziętek – 8 miejsce do lat 11.

Ponadto bezpośredni awans (bez eliminacji) mają Wiktor Kwiatkowski i Mateusz Kamecki – posiadają pierwszą (centralną) kategorię szachową oraz Weronika Ostrowska, która nie mogła wziąć udziału w półfinałach, ale jako utytułowana zawodniczka została dopuszczona. Pozostali szachiści: Jakub Zarywny – 7. miejsce i Piotr Szafrański – 15. miejsce, obaj do lat 13. Norbert Kostrzewa – 8. miejsce w kategorii przedszkolaków oraz Jakub Małecki – 16. miejsce do lat 9.

– Większość moich zawodników to młodzi, bardzo utalentowani szachiści, którzy rokują duże nadzieje na przyszłość – powiedział trener Dariusz Ostrowski.

(mc)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526