Mieszkańcy, opanujcie się!

Autor: kurier-kolski.pl | 15.05.2012

Niektórzy niechlujni mieszkańcach naszego tak pięknego miasta Koła zamiast wrzucać odpady komunalne do swoich pojemników przydomowych, podrzucają je obok kontenerów postawionych na szkło i makulaturę. Wstyd!

 

Tak było i jest nadal np. na Kaliskim Przedmieściu, a konkretnie na ulicy Dąbrowskiego. Butelki plastikowe, złom, puszki po napojach, worek ze śmieciami, odpady żywnościowe, itp. Zamiast w miejscu przeznaczenia, a więc w pojemniku na śmieci na swojej posesji, stoją  obok „dzwonów” i czekają, aż służby  komunalne je zabiorą – choć wcale nie muszą. Korzystają z tego na pewno psy i gryzonie mając co jeść. Wstyd, naprawdę wielki wstyd, aby mając pojemnik u siebie w podwórku podrzucać swoje śmieci innym. A chyba nam wszystkim powinno zależeć na tym, aby nasze miasto wglądało schludnie.

(mc)

reklama

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Baśka
Baśka
9 lat temu

część tych śmieci należy do mieszkanców okolicznych miejscowości którzy przywożąc dzieci do szkoły nr 2, przy okazji wyrzucają śmieci

bingo
bingo
9 lat temu

Proponuję na zmiane obstawiać kamery ukryte-kto i co wyrzuca do pojemników.W każdy dzień inne miejsca kamerować i będzie dowód na mandaty i szybko się monitoring wróci i ludzie się nauczą kultury.

zax
zax
9 lat temu

Tak to jest jak Straż Miejska wozi tylko swoje du*y w samochodzie, zamiast zabrać się za robotę i kontrolować czy wszyscy mieszkańcy domów jednorodzinnych mają podpisane umowy na wywóz śmieci.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526