Mieszkańcy, opanujcie się!

Autor: kurier-kolski.pl | 15.05.2012

Niektórzy niechlujni mieszkańcach naszego tak pięknego miasta Koła zamiast wrzucać odpady komunalne do swoich pojemników przydomowych, podrzucają je obok kontenerów postawionych na szkło i makulaturę. Wstyd!

 

Tak było i jest nadal np. na Kaliskim Przedmieściu, a konkretnie na ulicy Dąbrowskiego. Butelki plastikowe, złom, puszki po napojach, worek ze śmieciami, odpady żywnościowe, itp. Zamiast w miejscu przeznaczenia, a więc w pojemniku na śmieci na swojej posesji, stoją  obok „dzwonów” i czekają, aż służby  komunalne je zabiorą – choć wcale nie muszą. Korzystają z tego na pewno psy i gryzonie mając co jeść. Wstyd, naprawdę wielki wstyd, aby mając pojemnik u siebie w podwórku podrzucać swoje śmieci innym. A chyba nam wszystkim powinno zależeć na tym, aby nasze miasto wglądało schludnie.

(mc)

reklama

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Baśka
Baśka
11 lat temu

część tych śmieci należy do mieszkanców okolicznych miejscowości którzy przywożąc dzieci do szkoły nr 2, przy okazji wyrzucają śmieci

bingo
bingo
11 lat temu

Proponuję na zmiane obstawiać kamery ukryte-kto i co wyrzuca do pojemników.W każdy dzień inne miejsca kamerować i będzie dowód na mandaty i szybko się monitoring wróci i ludzie się nauczą kultury.

zax
zax
11 lat temu

Tak to jest jak Straż Miejska wozi tylko swoje du*y w samochodzie, zamiast zabrać się za robotę i kontrolować czy wszyscy mieszkańcy domów jednorodzinnych mają podpisane umowy na wywóz śmieci.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526