Kościelecki radny z Ruszkowa Pierwszego chce wprowadzić cenzurę?

Autor: kurier-kolski.pl | 06.05.2012

Ostatnia sesja Rady Gminy Kościelec przebiegła szybko i sprawnie. Obrady radnych zdominowały sprawy oświatowe, szczególnie dotyczące nowo utworzonych przedszkoli w Kościelcu i Ruszkowie Pierwszym. Wysłuchano też sprawozdania z działalności GOPS za 2011 rok. Z tego kanonu wyłamał się radny z Ruszkowa Pierwszego Piotr Dura, który skrytykował artykuł w naszej gazecie. Czy radny chce narzucać niezależnym mediom co i jak mają pisać?

 
W sprawozdaniu z działalności w okresie międzysesyjnym Wójt Dariusz Ostrowski między innymi wymienił następujące zadania, które zostały wykonane w Gminie Kościelec: naprawa dróg gminnych poprzez profilowanie nawierzchni równiarką drogową w obrębie miejscowości Waki, Leszcze, Białków Górny, Dąbrowice Stare, Gozdów, Mariampol, Straszków, Dobrów, Police Mostowe, Police Średnie, Ruszków Pierwszy, Kościelec; naprawa brzegów przeprawy promowej poprzez umocnienie i wyprofilowanie najazdów na prom kruszywem kamiennym w ilości 30 ton, naprawa drogi gminnej w Gąsiorowie (profilowanie nawierzchni żużlem paleniskowym – 1o ton); uporządkowanie przystanków komunikacji publicznej oraz terenów wokół nich na terenie całej gminy; przygotowanie i ogłoszenie przetargu na przebudowę drogi gminnej Kościelec-Dąbrowice Częściowe; wykonanie zewnętrznych robót remontowych przy budynku komunalnym w Kościelcu, w tym pomalowanie starej elewacji budynku; przeprowadzono fachowe szkolenia urzędników gminnych z dotacji z UE; zorganizowano XIII edycję Powiatowej Olimpiady Ekologicznej na etapie gminnym; Gmina Kościelec wzięła udział w konkursie „Modernizacja roku 2011”, gdzie została wyróżniona za 6 inwestycji wykonanych na terenie Gminy i uzyskała tym samym prawo udziału w finale konkursu; został uruchomiony punkt przedszkolny „Kubuś Puchatek” w nowo wybudowanym obiekcie w centrum Kościelca.

30 marca br. Wójt Gminy Kościelec wystąpił z pismem do Wielkopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Poznaniu o dokonanie konserwacji Kiełbaski Małej.
Wójt wezwał też pisemnie firmę „Konsorcjum Maxistar-Jedynka” do usunięcia wad na wykonanej trybunie w Dobrowie, gdzie w wielu miejscach tynk oddziela się i odpada od trybuny.
W okresie międzysesyjnym zapadła też decyzja o dokonaniu w tym roku remontu mostu na rzece Kiełbaska. Koszt inwestycji wyniesie 120.000 zł.

Wójt D. Ostrowski poinformował też radnych, że wpłynął wniosek firmy „Strzelecki Energia sp. z o.o.” z Warszawy o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji przedsięwzięcia pod nazwą: „Poszukiwanie i rozpoznawanie złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w obszarze Poddębice”. Firma ta będzie poszukiwać złóż ropy i gazu na terenie Gminy Kościelec.

Radny Piotr Dura z Ruszkowa Pierwszego (na zdjęciu wyżej) w czasie sesji Rady, podczas omawiania uchwał w sprawie nowych przedszkoli, nagle zaskoczył obecnych krytyką artykułu w ostatnim „Kurierze Kolskim” dotyczącym oddania do użytku nowego przedszkola w Kościelcu. Twierdził, że nie powinno tak być, że pisze się, że „poprzednie władze gminy zlikwidowały przedszkole”, a nie wymienia się jakie władze. Zdaniem radnego powinny być wymienione nazwiska tych osób, całego ówczesnego Zarządu.

Od Redakcji do radnego Piotra Dury:

Szanowny Panie! Do kogo kieruje Pan te pretensje? Do Wójta? Do innych radnych? Jest to całkowicie niezrozumiałe. Tym bardziej, że zaczął Pan mówić o tym wtedy, gdy akurat na sali nie było przedstawiciela naszej Redakcji. To nie Wójt czy Przewodniczący Rady napisali ten artykuł. Jeśli coś się Panu w nim nie podoba, jeśli uważa Pan, że artykuł zawiera jakieś nieprawdziwe stwierdzenia czy informacje, proszę skorzystać z możliwości napisania listu do Redakcji z wyjaśnieniami, który chętnie opublikujemy, a nie postępować w taki sposób.

Nasza Redakcja NIE MA OBOWIĄZKU pisać pod dyktando żadnego z radnych czy władz!!! I nie robi tego nigdy. To co Pan radny chce, żeby było napisane, jest jego prywatną sprawą. Gazeta ma ograniczoną objętość i nie da się zamieścić w niej wszystkich informacji jakie każdy z Czytelników by sobie życzył. Więc taka krytyka na forum publicznym jest nieuzasadniona i krzywdząca.

Mariusz Kozajda

Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
marco
11 lat temu

Panie Kozajda
Jest Pan bardzo zajadłym i złośliwym człowiekiem. Jest Pan Redaktorem Naczelnym gazety , a nie ma Pan pojęcia o swojej pracy. Z żalem stwierdzam, że nie zna Pan nawet podstaw dziennikarstwa.
Nie przystoi tak zazywać ludzi jak Pan to robi. Wiem że ma Pan problemy w swoim otoczeniu ,a swoim zachowaniem doprowadzi Pan do jeszcze większych.
Ale nie dziwię się bo to sprawa wychowania , którego nie da się nadrobić. Proszę się zastanowić nad tym co Pan pisze kilka razy bo ma Pan widać trudności czytania ze zrozumieniem tekstu, pomijam już rzemioslo dziennikarskie którego nie posiądzie Pan nigdy.

Z ubolewaniem mieszkaniec Koła

9uitjubv
9uitjubv
11 lat temu

może pan określi dokładniej kogo pan nazywa ludźmi „zawistnymi,złośliwymi i głupimi” ?
bo dla redaktora szanującej się gazety takie aluzje są raczej nie na miejscu. i od razu przepraszam za błedy i braki przecinków gdyż jestem osobą nie wykształconą.

a co do wykształcenia to zapytam delikatnie, dlaczego pan podpisuje się małymi literami pod swoim postem?

koluś
koluś
11 lat temu

Panie Kozajda widać na zdjęciu czy taki „chłopek” może zaskoczyć intelektem? Tak na przyszłość to wyborcy gminy Kościelec powinni trafniej wybierać radnych..

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526