Jest nowy Prezes oddziału PZN w Kole

Autor: kurier-kolski.pl | 16.05.2012

Niedawno pisaliśmy o stracie, jaką poniosła nasza społeczność lokalna wraz ze śmiercią ś.p. Zdzisława Kaszczyńskiego – wieloletniego Prezesa kolskiego oddziału Polskiego Związku Niewidomych. Zmarł nagle 4 marca br. pozostawiając w wielkim żalu rodzinę oraz wielkie grono przyjaciół i znajomych – nie tylko członków Związku. W maju br. Zarząd PZN w Kole większością głosów dokonał wyboru nowego prezesa. Został nim Antoni Sobczak – dotychczasowy jeden z członków Zarządu.

 

Antoni Sobczak ma 62 lata.  Od wielu lat jest członkiem PZN, bowiem jest osobą w znacznym stopniu niedowidzącą. Jest rodowitym kolaninem. Urodził się i mieszka wraz z żoną na kolskiej Starówce. Podobnie z resztą jak trójka jego już dorosłych dzieci.    

– Bardzo przeżyłem śmierć Prezesa Kaszczyńskiego, który był dla mnie bliską osobą i bliskim współpracownikiem. Jako prezes pragnę kontynuować i rozwijać tę działalność, którą zapoczątkował mój poprzednik – mówi nowy szef Polskiego Związku Niewidomych w Kole.

Tekst i foto: Mariusz Kozajda

reklama

Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
gość
gość
11 lat temu

a dlaczego nie pisze się nic o zasługach poprzednich prezesów oddziału w Kole PZN ?

9uitjubv
9uitjubv
11 lat temu

panie Kozajda to tylko takie porównanie…. sugeruję tylko że brzmi ten tytuł tak jak by nowy prezes pzn (w całym kraju) był z Koła… lub jak by odwiedził Koło.

9uitjubv
9uitjubv
11 lat temu

Nowy Prezes PZN w Kole: brzmi to jak nowy prezydent RP w Kole. a nie można napisać nowy prezes oddziału PZN w kole? po co wprowadzać ludzi w błąd? przechodzicie na strategię WP???????

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526