„Szurgot” nie będzie dłużej remontować dworca w Kole!

Autor: kurier-kolski.pl | 21.05.2012

Kolska firma budowlana „SZURGOT” sp. z o.o. z końcem maja br. ma zejść z remontu generalnego zabytkowego dworca PKP w Kole. Kolej wymówiła jej umowę ze względu na duże opóźnienia robót. Tymczasem Zbigniew Szurgot odbija piłeczkę i twierdzi, że jego firma sama zrezygnowała i chce zejść z placu budowy.

 

Jak nas poinformował nas Kamil Migała z Zespołu Prasowego PKP S.A. w Warszawie: „30 kwietnia br. odstąpiliśmy od umowy z firmą „Szurgot” sp. z o.o. na wykonanie modernizacji dworca w Kole. Planujemy, że do 28 maja, po uprzedniej inwentaryzacji stanu prac budowlanych, nastąpi odebranie placu budowy od wykonawcy. Przyczyną decyzji jest duże opóźnienie w realizacji inwestycji oraz przekonanie, że firma Szurgot sp. z o.o. nie jest w stanie dokończyć prac budowlanych.”

Tymczasem reprezentujący spółkę budowlaną z Koła Zbigniew Szurgot nie potwierdza doniesień rzecznika PKP S.A. mówiąc, że to jego firma z własnej inicjatywy zamierza się wycofać z realizacji inwestycji ze względu na żądanie przez PKP podpisania  niekorzystnego finansowo dla „Szurgota” aneksu do umowy.

Jak by nie było, zmiana wykonawcy robót i tak przedłuży jeszcze bardziej zakończenie inwestycji. Po raz kolejny potwierdza się, że coś to nasze miasto nie ma szczęścia do szybkich i tanich inwestycji.

Tekst i foto: MARIUSZ KOZAJDA

reklama

Subskrybuj
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Javiereralm
2 lat temu

tinder sign up , how to use tinder
http://tinderentrar.com/

Javiereralm
2 lat temu

tinder online , tinder website
tinder website

Javiereralm
2 lat temu

tinder online , what is tinder
tider

Myronevita
3 lat temu

milfs dating.com
local milfs

Mocne katalogi
11 lat temu

Make sure that this blog will always exist.

AB
AB
11 lat temu

Droga Łili, Szanowni czytelnicy,

Przetargi w Polsce są robione po to aby wydać jak najmniej pieniążków. Taki wymóg nakłada na tych co chcą wydać pieniądze polskie prawo, które jest tak napisane, aby wybrać domyślnie wybrać tą najtańszą ofertę. Są jednak narzędzia, które pozwalają na takie sformowanie wymagań w SIWZ (przetargu), aby móc wybrać droższą ale lepszą ofertę. Problem jest zupełnie inny, bo gdy wygra droższa oferta to pod lupę idzie osoba od przetargu, i są odwołania, dlaczego została wybrana oferta droższa… a w Polsce jak wiadomo nikt nie chce się „narażać, wychylać” i stracić pracę.

Z drugiej strony w przetargach budowlanych jest zawsze ryzyko…. albo trzeba być wielkim przedsiębiorcą, który ma na stanie wszystkie materiały budowlane u siebie, albo mniejsza firmą która ryzykuje, że jak będzie je kupował za kilka miesięcy ich cena nie wzrośnie. Z drugiej strony obniża cenę prawie poniżej możliwej do wykonania, aby móc zarobić pieniądze.

Łili
Łili
11 lat temu

Jeśli wybiera się najtańszą ofertę która jest o 50% niższa niż inne to w jaki sposób można wykonać pracę tylko w taki jak wykonuje Pan Sz., kilka firm w związku z tą inwestycją wykiwał finansowo na grube pieniądze. I na pewno jest to winna pana Sz. gdyż już jakiś czas nie posiada na budowie prądu ze względu na brak płatności.

9uitjubv
9uitjubv
11 lat temu

panie Kozajda, zapraszam do spółdzielni Jedność. tutaj dowie się pan wiele ciekawych rzeczy o wykonaniu najnowszych bloków przez tę firmę…. dodam tylko że od samego początku bloki się sypią a wykonawca odmawia napraw, mimo iz szkody były zgłaszane jeszcze w okresie gwarancyjnym.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526