Dwa medale Mistrzostw Polski dla korfballistów „Maratończyka Koło”

Autor: kurier-kolski.pl | 28.05.2012

Doskonale w Mistrzostwach Polski spisali się zawodnicy kolskiego „Maratończyka”, którzy zdobyli medale w dwóch kategoriach wiekowych.

W zakończonych rozgrywkach juniorów starszych kolanie nie mieli sobie równych i w doskonałym stylu obronili tytuł Mistrzów Polski. W rundzie finałowej, która odbyła się w Konstancinie pokonali kolejno: Hetman II Sosnówka – 7:2, Cirkus Konstancin – 14:5, Olympic Słupia – 23:6 i w finale zespół Hetmana Sosnówka I – 11:8.

Kolejność końcowa Rundy Finałowej:

1.Maratończyk Koło
2.Hetman I Sosnówka
3.Hetman II Sosnówka
4.Olympic Słupia
5.Cirkus Konstancin

Skład „Maratończyka Koło”: Dorota Szkalska, Magdalena Kaczmarek, Ilona Goryszewska, Michalina Kawka, Klaudia Majchrzak, Adrianna Belka, Kacper Nowak, Mateusz Pawłowski, Kamil Musialiński, Artur Smolarkiewicz, Konrad Myślewski, Igor Pawlak. Trener: Waldemar Pietrzak.

reklama

Również w kategorii juniorów młodszych kolskiemu zespołowi udało się zdobyć medal, tym razem brązowy. Turniej finałowy z udziałem ośmiu zespołów został rozegrany w minioną sobotę w Warszawie. Cztery najlepsze zespoły rozgrywek ligowych rozegrały mecze o miejsca 1-4, natomiast pozostałe cztery zespoły zagrały o miejsca 5-8. Turniej rozegrany został systemem „play-off”. W meczu półfinałowym Maratończycy ulegli 5:9 późniejszemu zwycięscy – zespołowi Hetmana I Sosnówka. W meczu o trzecie miejsce Maratończyk zmierzył się z zespołem Cirkusa Konstancin. Już po pierwszej połowie kolanie zdobyli bezpieczną przewagę punktową i kontrolując grę wygrali bezpiecznie 7:3.

Kolejność końcowa turnieju finałowego:
1.Hetman I Sosnówka
2.Olympic I Słupia
3.Maratończyk Koło
4.Cirkus Konstancin
5.Hetman II Sosnówka
6.Jedynka Sulejówek
7.Meta Bydgoszcz
8.Olympic II Słupia

Skład „Maratończyka Koło”: Paulina Sarniak, Natalia Kucal, Olga Paluszkiewicz, Lidia Boniewicz, Martyna Sowińska, Aleksandra Grygielska, Kamil Przybylski, Adrian Łukasik, Jan Tomczyk, Jakub Żurawski, Marek Szałek, Krzysztof Smolarkiewicz. Trener: Waldemar Pietrzak.

– Oba zdobyte medale bardzo nas cieszą, powetowaliśmy sobie brak medalu w kategorii seniorskiej. Poziom rozgrywek w korfballu podnosi się z roku na rok i zdobywanie medali jest zadaniem coraz trudniejszym, poza tym jesteśmy jedynym klubem w Polsce, który uczestniczył w tym sezonie w rozgrywkach ligowych we wszystkich kategoriach wiekowych. Przed nami jeszcze start w turnieju finałowym najmłodszej kategorii wiekowej – młodzików, którzy swój finał rozegrają 16 czerwca w Sulejówku. Mam nadzieję, że i z tego turnieju wrócimy do Koła z medalem – powiedział trener zespołu Waldemar Pietrzak.

(mc)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Kamil
Kamil
11 lat temu

O najważniejszym zapomniałem… Gratuluję sukcesu!!!

Kamil
Kamil
11 lat temu

Ja nie wiem kto tych zawodników do zdjęcia ustawia? Jak można tak kazać klęczeć kobietom? Przecież tak zrobione zdjęcie sportowe jest dyskryminujące i w ogóle wygląda śmiesznie (jakby nóg nie miały)? Jak patrzę na ustawione w ten sposób drużyny to normalnie mnie smutek ogarnia.
To nie pierwsze takie zdjęcie naszej lokalnej drużyny, której zawodniczki w pierwszym rzędzie wyglądają jakby miały lada chwila być rozstrzelane. Drogie dziewczyny nie pozwólcie aby następne zdjęcie zrobiono Wam w podobnym stylu. Następnym razem poproście Panów aby przynieśli Wam jedną z ławeczek na której sobie wygonie usiądziecie.
Druga kwestia to Wasze ręce, niepotrzebnie chowacie je z tyłu. Tak wyeksponowane logo sponsora na koszulce jest „śmieszne”, a poza tym ręce schowane za siebie są oznaką wstydu, lęku i wyrażają postawę zamkniętą.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526