Dwa medale Mistrzostw Polski dla korfballistów „Maratończyka Koło”

Autor: kurier-kolski.pl | 28.05.2012

Doskonale w Mistrzostwach Polski spisali się zawodnicy kolskiego „Maratończyka”, którzy zdobyli medale w dwóch kategoriach wiekowych.

W zakończonych rozgrywkach juniorów starszych kolanie nie mieli sobie równych i w doskonałym stylu obronili tytuł Mistrzów Polski. W rundzie finałowej, która odbyła się w Konstancinie pokonali kolejno: Hetman II Sosnówka – 7:2, Cirkus Konstancin – 14:5, Olympic Słupia – 23:6 i w finale zespół Hetmana Sosnówka I – 11:8.

Kolejność końcowa Rundy Finałowej:

1.Maratończyk Koło
2.Hetman I Sosnówka
3.Hetman II Sosnówka
4.Olympic Słupia
5.Cirkus Konstancin

Skład „Maratończyka Koło”: Dorota Szkalska, Magdalena Kaczmarek, Ilona Goryszewska, Michalina Kawka, Klaudia Majchrzak, Adrianna Belka, Kacper Nowak, Mateusz Pawłowski, Kamil Musialiński, Artur Smolarkiewicz, Konrad Myślewski, Igor Pawlak. Trener: Waldemar Pietrzak.

reklama

Również w kategorii juniorów młodszych kolskiemu zespołowi udało się zdobyć medal, tym razem brązowy. Turniej finałowy z udziałem ośmiu zespołów został rozegrany w minioną sobotę w Warszawie. Cztery najlepsze zespoły rozgrywek ligowych rozegrały mecze o miejsca 1-4, natomiast pozostałe cztery zespoły zagrały o miejsca 5-8. Turniej rozegrany został systemem „play-off”. W meczu półfinałowym Maratończycy ulegli 5:9 późniejszemu zwycięscy – zespołowi Hetmana I Sosnówka. W meczu o trzecie miejsce Maratończyk zmierzył się z zespołem Cirkusa Konstancin. Już po pierwszej połowie kolanie zdobyli bezpieczną przewagę punktową i kontrolując grę wygrali bezpiecznie 7:3.

Kolejność końcowa turnieju finałowego:
1.Hetman I Sosnówka
2.Olympic I Słupia
3.Maratończyk Koło
4.Cirkus Konstancin
5.Hetman II Sosnówka
6.Jedynka Sulejówek
7.Meta Bydgoszcz
8.Olympic II Słupia

Skład „Maratończyka Koło”: Paulina Sarniak, Natalia Kucal, Olga Paluszkiewicz, Lidia Boniewicz, Martyna Sowińska, Aleksandra Grygielska, Kamil Przybylski, Adrian Łukasik, Jan Tomczyk, Jakub Żurawski, Marek Szałek, Krzysztof Smolarkiewicz. Trener: Waldemar Pietrzak.

– Oba zdobyte medale bardzo nas cieszą, powetowaliśmy sobie brak medalu w kategorii seniorskiej. Poziom rozgrywek w korfballu podnosi się z roku na rok i zdobywanie medali jest zadaniem coraz trudniejszym, poza tym jesteśmy jedynym klubem w Polsce, który uczestniczył w tym sezonie w rozgrywkach ligowych we wszystkich kategoriach wiekowych. Przed nami jeszcze start w turnieju finałowym najmłodszej kategorii wiekowej – młodzików, którzy swój finał rozegrają 16 czerwca w Sulejówku. Mam nadzieję, że i z tego turnieju wrócimy do Koła z medalem – powiedział trener zespołu Waldemar Pietrzak.

(mc)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Kamil
Kamil
9 lat temu

O najważniejszym zapomniałem… Gratuluję sukcesu!!!

Kamil
Kamil
9 lat temu

Ja nie wiem kto tych zawodników do zdjęcia ustawia? Jak można tak kazać klęczeć kobietom? Przecież tak zrobione zdjęcie sportowe jest dyskryminujące i w ogóle wygląda śmiesznie (jakby nóg nie miały)? Jak patrzę na ustawione w ten sposób drużyny to normalnie mnie smutek ogarnia.
To nie pierwsze takie zdjęcie naszej lokalnej drużyny, której zawodniczki w pierwszym rzędzie wyglądają jakby miały lada chwila być rozstrzelane. Drogie dziewczyny nie pozwólcie aby następne zdjęcie zrobiono Wam w podobnym stylu. Następnym razem poproście Panów aby przynieśli Wam jedną z ławeczek na której sobie wygonie usiądziecie.
Druga kwestia to Wasze ręce, niepotrzebnie chowacie je z tyłu. Tak wyeksponowane logo sponsora na koszulce jest „śmieszne”, a poza tym ręce schowane za siebie są oznaką wstydu, lęku i wyrażają postawę zamkniętą.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526