Chór „Lutnia” śpiewa dla młodzieży

Autor: kurier-kolski.pl | 15.05.2012

Po obchodach 110. lecia, Chór Lutnia Towarzystwa Śpiewaczo – Muzycznego „Lutnia” nie zasypia gruszek w popiele. Swoją muzyczną aktywność zaprezentował uczniom Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kole.

 

Koncert, który miał na celu przybliżyć uczniom śpiew czterogłosowy, rozpoczęto tradycyjną piosenką pt. „Gdzie strumyk płynie z wolna”. Spotkanie z uczniami zaczęła Dorota Drzewiecka, która przedstawiła krótką historię zespołu i opowiedziała młodzieży czym jest śpiew chóralny. Marceli Uciński – na przykładzie kilku instrumentów dętych, zaprezentował dźwięki wydawane przez flety i baryton porównując je do głosu ludzkiego. W taki oto sposób młodzież łatwo mogła sobie wyobrazić co to jest sopran, alt, tenor i bas.

reklama

Występ chóru miał charakter biesiadny, dlatego wspólnie z młodzieżą chór zaśpiewał kilka piosenek wykonywanych zazwyczaj przy ognisku. Zespół rzadko występuje z akompaniamentem instrumentalnym. Tym razem było inaczej. Na akordeonie grał Arkadiusz Słysz, a na barytonie Marceli Uciński. Obydwaj panowie śpiewają w chórze „Lutnia” głosem tenorowym.

Spotkanie Chóru Towarzystwa Śpiewaczo-Muzycznego z młodzieżą Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kole pokazało jak ważna jest edukacja muzyczna. Na zakończenie Chór wykonał w czterogłosie afrykańską piosenkę Siyahamba.

Źródło: Chór LUTNIA

Subskrybuj
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

Pozdrowienia dla Doris

krzyz27
11 lat temu

Jak ich słucham dostaję gęsiej skórki!Są cudowni w tym co robią!!Szczególnie pozdrawiam p.Dorotkę!!!Kochani tak trzymajcie!

Dziadek
Dziadek
11 lat temu

Brawo „Lutnia” ! Tak trzymać !

Barbara
Barbara
11 lat temu

“Gdzie słyszysz śpiew, tam wejdź, tam dobre serce mają. Źli ludzie, wierzaj mi, ci nigdy nie śpiewają” …
mijają dziesięciolecia, stulecia a myśl J.W.Goethego wciąż żywa.
Pozdrawiam „Lutnię ” i gratuluję świetnej formy.

Anonimowo
Anonimowo
11 lat temu

Co ciekawego jest w grupie, jaką jest chór Lutnia? Miłość do śpiewu i miłość do ludzi. To w dzisiejszych kłamliwych i zwariowanych czasach jest niezwykle ważne.

kololudek
kololudek
11 lat temu

To fajnie, że są tacy ludzie, którym za „friko” się jeszcze chce cos robić dla miasta i innych ludzi.

Duszek
Duszek
11 lat temu

Śpiew, uśmiech, stroje, prezencja – aż milo popatrzeć na Chórzystów i posłuchać pięknego brzmienia ich głosów. Sukces dla Nich samych i dla widzów – dziękujemy Wam, za to że jesteście i pięknie śpiewacie.

bingo
bingo
11 lat temu

Takie chóry się rozwijają i odnoszą sukcesy dlatego że nie dyryguje nimi organista z Fary.To samo było z orkiestrą jak zmienił się dyrygent to zaraz są sukcesy.Oby tak dalej..powodzenia!!!!

Anonimowo
Anonimowo
11 lat temu

Dziękujemy chórowi 'Lutnia pod Dyrekcją Agnieszki Gralińskiej za wyśpiewanie piosenek biesiadnych i innych wspólnie z młodzieżą ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kole. Chórzyści jesteście wspaniali .

Anonimowo
Anonimowo
11 lat temu

Towarzystwo Śpiewaczo-Muzyczne”Lutnia” jest jedynym chórem w Kole , który tworzy i upowszechnia kulturę muzyczną poprzez czynny udział w imprezach promująch nasze miasto . W listopadzie wziął udział w Międzynarodowym Festiwalu w Pradze czeskiej i odnieśli tam sukces, w okresie pasyjnym zorganizowali Koncert Pasyjny , na którym byli nawet goście z USA, niedawno przeżywaliśmy ich 110 – lecie , a teraz integrowali się z dziećmi i młodzieżą w Specjalnym Ośrodku przy ul. Mickiewicza – ukłon w ich stronę za taką postawę.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526