Będzie nowa elewacja Klasztoru w Kole

Autor: kurier-kolski.pl | 18.05.2012

Dzięki sprzyjającej aurze i zebranym funduszom z dniem 18 maja ruszyły dalsze prace remontowe w klasztorze OO. Bernardynów. Przy zachodniej i północnej ścianie zewnętrznej klasztoru stanęły wielkie rusztowania. Zaczyna się kontynuacja remontu elewacji.

 

Roboty budowlane polegają na uzupełnieniu  tynkowania oraz nadaniu końcowej kolorystyki ścian przez ich pomalowanie, co nada im estetyczny wygląd. Prace te dotyczyć będą także wirydarza klasztornego. Remonty będą trwały przez cały okres letnio-jesienny, a ich zakończenie planowane jest na połowę października.

Rozpoczną się także wstępne przygotowania do odnowienia ścian samego kościoła – zwłaszcza jego części frontowej (na zdjęciu wyżej), tak bardzo przez czas i warunki atmosferyczne zniszczonej.  Polegać one będą na sporządzeniu ekspertyz, przygotowaniu projektów oraz sporządzeniu kosztorysu. Choć prace te są niewidoczne, ale jednak konieczne, a do tego bardzo pracochłonne i żmudne. Jednak dzięki ich przeprowadzeniu już wiosną przyszłego roku – przy sprzyjających warunkach, zwłaszcza finansowych – będzie można podjąć ich realizację.


Prace remontowe w zakrystii bernardyńskiego kościoła w Kole. Fot.: M. Kozajda

W ostatnim czasie położono także nową posadzkę w zakrystii bernardyńskiej świątyni, zakrywając nią istniejącą tam dotychczas betonową wylewkę pokrytą jedynie burą farbą. Przy okazji zakrystia została na nowo pomalowana. Dzięki temu nabrała świeżego i estetycznego wyglądu, godnego tego miejsca.

O. Otto Pierzchała

reklama

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
bingo
bingo
11 lat temu

Niech przy okazji remontu nie zapomną założyć alarmu!! przestroga na przyszłość..

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526