Zderzenie ciężarowek na autostradzie A2 w Policach

Autor: kurier-kolski.pl | 12.04.2012

Na 290. kilometrze autostrady A2 (w kierunku Poznania), na wysokości miejscowości Police gm. Kościelec, wczoraj 11 kwietnia br. o godzinie 13.19 doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych: marki Renault, który prowadził prace porządkowe na poboczu drogi, i marki Scania z przyczepą, który przewoził ok. 20 ton workowanej ziemi.

W chwili przyjazdu ma miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej, samochody były przewrócone na prawym poboczu drogi, a kierowcy obu pojazdów opuścili je o własnych siłach. Działania straży polegały przede wszystkim na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej kierowcy samochodu ciężarowego Renault, odłączeniu dopływu prądu z akumulatorów oraz zebraniu i zabezpieczeniu wyciekającego oleju napędowego z uszkodzonego zbiornika paliwa Scanii.

Kierowca Renault został przewieziony do szpitala w Kole przez zespół pogotowia ratunkowego.

Ruch pojazdów na drodze odbywał się lewym pasem ruchu –prawy i awaryjny pas ruchu na czas prowadzonych działań  został zabezpieczony przez Obwód Utrzymania Autostrady.

Prawdopodobną przyczyną powstania zdarzenia było pękniecie opony w przyczepie samochodu ciężarowego marki Scania, co spowodowało utratę panowania nad pojazdem i uderzenie w stojący na pasie awaryjnym samochód  Renault.

W działaniach udział brały dwa zastępy straży pożarnej – 7 strażaków.

Źródło: KPPSP w Kole

Tekst: mł. kpt. Marek Guzowski

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526