W tym roku 110.lecie Orkiestry Dętej OSP w Kole

Autor: kurier-kolski.pl | 03.04.2012

Jak co roku druhowie Orkiestry Dętej OSP w Kole spotkali się na Walnym Zebraniu w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego. Swoje sprawozdania z działalności przedstawił prezes, skarbnik i przewodniczący Komisji Rewizyjnej. Bieżący rok jest wyjątkowy, bo Orkiestra obchodzi 110.lecie istnienia, a kolska OSP aż 140.lecie.

Ubiegły rok to pasmo sukcesów. Orkiestra wzięła udział w wielu znaczących konkursach i spotkaniach muzycznych. Do największych osiągnięć należy zaliczyć przede wszystkim pierwsze miejsce w Europejskim Konkursie Orkiestr Dętych w Rastede w Niemczech. Nie bez znaczenia było trzecie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Orkiestr Dętych OSP w Krynicy. Zespół cały czas się rozwija. Dzięki dyrygentowi Krzysztofowi Lityńskiemu muzycy doskonalą swoje umiejętności, a zespół wykonuje coraz trudniejszy, a zarazem piękniejszy repertuar. Kolanie mogli się przekonać o tym na Koncercie Noworocznym.

Na Walnym Zebraniu prezes Jerzy Budka dużo uwagi poświęcił na omówienie problemów  jakie stoją przed zarządem i członkami zespołu. Najważniejsze z nich to dyscyplina i samokształcenie. Dużym problemem jest zdobywanie pieniędzy na działalność.

W tym roku Orkiestra będzie obchodzić swoje 110. lecie. Połączone uroczystości 110. lecia orkiestry i 140. lecia istnienia w Kole Ochotniczej Straży Pożarnej odbędą się w czerwcu. Z tej okazji przygotowywany jest koncert z udziałem najlepszych polskich orkiestr dętych. Opracowywana jest też monografia zespołu, której autorami są Kazimierz Kasperkiewicz i Ewaryst Jaśkowski – były sekretarz orkiestry.

(m)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
koluś
koluś
11 lat temu

Orkiestra jest OK dzięki dyrygentowi.Tylko Prezez taki mało elokwentny i kumaty.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526