Udana zbiórka na licheńskie Hospicjum

Autor: kurier-kolski.pl | 22.04.2012

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w dzisiejszą niedzielę odbyła się we wszystkich kolskich parafiach i w kościele klasztornym OO. Bernardynów po Mszach św. zbiórka do puszek na rzecz Hospicjum w Licheniu Starym. Dopisała przepiękna pogoda oraz hojność kolan.

 

We wszystkich kolskich parafiach oraz na terenie kościoła klasztornego OO. Bernardynów w Kole kwestowało łącznie blisko 150 wolontariuszy. Część z nich była gimnazjalistami kolskich szkół.

OBEJRZYJ KRÓTKI FILMIK Z AKCJI:

Przedstawiciele Hospicjum informowali podczas Mszy św. w kościołach o zbiórce i jej celu. Jak powiedział jeden z koordynatorów akcji, mieszkaniec Koła będący równocześnie na co dzień opiekunem w licheńskiej placówce, Mariusz Świderski, wszystko wskazuje na to, że po raz pierwszy przeprowadzone w naszym mieście akcja będzie bardzo owocna.

Kolanie wychodząc po modlitwie ze świątyń bardzo chętnie wrzucali do puszek wolontariuszy. Podobno często zdarzały się nawet banknoty 50 i 100 złotowe. W zamian wolontariusze obdarowywali ich pięknymi żółtymi żonkilami. Teraz Hospicjum ma tydzień na podsumowanie całej akcji. Jak tylko będziemy znać jej końcowe efekty, poinformujemy o tym na łamach”Kuriera Kolskiego”.

Tekst, foto i wideo: MARIUSZ KOZAJDA

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526