Spłonęła znana z imprez dyskotekowych strażnica OSP Drzewce

Autor: kurier-kolski.pl | 13.04.2012

W miejscowości Drzewce gmina Olszówka w dniu 12.04.2012 r. około godziny 02.17 doszło do pożaru budynku strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Drzewcach. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży ustalono, że pożarem objęty jest cały dach budynku remizy.

Działania straży pożarnej polegały przede wszystkim na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu prądu do budynku oraz prowadzeniu działań gaśniczych. Działania gaśnicze prowadzone były  z zewnątrz z dwóch podnośników hydraulicznych podawano wodę na palący się dach oraz od wewnątrz budynku na cześć podsufitową.

Ratownicy prowadzili działania  w aparatach ochrony dróg oddechowych. W trakcie dogaszania pożaru  przeprowadzono prace rozbiórkowe części podsufitowej w celu dotarcia do niedogaszonych zarzewi ogni. Cały budynek przewietrzono i oddymiono przy pomocy wentylatorów oddymiających.

W wyniku pożaru spaleniu uległ dach budynku (więźba dachowa stalowa, pokrycie – deski, papa, blacha cynkowa, sufit podwieszany), całe wyposażenie sali (bufet, nagłośnienie, oświetlenie dyskotekowe, podłoga parkietowa, stoły, krzesła, wystrój ścian, stolarka okienna i drzwiowa PCV, loże, boazeria na ścianach o wysokości 1,5 m, 20 grzejników C.O. oraz syrena alarmowa). Straty są bardzo wysokie.

Dochodzenie w sprawie ustalenia przyczyn  powstania pożaru prowadzi  KP Policji w Kole.  W działaniach gaśniczych udział brało: 10 zastępów 56 strażaków.  Łączny czas działań około 7 h.

Jednostka OSP Drzewce jest  jedną z 9. jednostek  z powiatu kolskiego włączoną w  28.03.1997 r.  do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Jednostka posiada na wyposażeniu dwa samochody bojowe.

Źródło: KPPSP w Kole
Tekst: mł. kpt. Marek Guzowski
Zdjęcia: (m)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Anonimowo
Anonimowo
12 lat temu

tam kiedyś (w latach 90-tych) były imprezy, nie wiem jak teraz

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526