Nowe przedszkole w Kościelcu otwarte. I to za darmo przez 2 lata! [video]

Autor: kurier-kolski.pl | 12.04.2012

Kiedy w Kole ciągle brakuje miejsc dla dzieci w przedszkolach, gdy od lat jedynie mówi się tu o budowie nowej placówki, a rozpoczęcia prac nie widać, w Kościelcu władze gminy chętnie i odważnie sięgają po środki finansowe z UE i tuż po Świętach oddały do użytku piękne, nowe przedszkole, którego funkcjonowanie przez najbliższe 2 lata jest całkowicie sfinansowane właśnie z funduszy UE. Rodzice dzieci nie będą przez ten okres płacić zupełnie nic!

Jak poinformował zebranych na uroczystości otwarcia Dariusz Ostrowski – Wójt Gminy Kościelec, przedszkole wybudowano przy wsparciu funduszy europejskich kosztem około 400.000 zł. tuż obok budynku Urzędu Gminy Kościelec, w samym centrum miejscowości. Tuż nad nim mieści się Biblioteka Gminna.

OBEJRZYJ KRÓTKI FILMIK Z UROCZYSTOŚCI OTWARCIA PRZEDSZKOLA W KOŚCIELCU:

Punkt przedszkolny „Kubuś Puchatek” funkcjonować będzie organizacyjnie przy Zespole Szkół w Kościelcu. Władze Gminy pozyskały z funduszy unijnych aż 800.000 zł., co pozwoli na sfinansowanie funkcjonowania placówki przez najbliższe 2 lata. Oznacza to, że rodzice przyjętych tu dzieci nie będą musieli przez ten czas wnosić kompletnie żadnych opłat za opiekę nad swoimi pociechami. W dobie coraz większego kryzysu jest to ogromna pomoc dla mieszkańców Gminy Kościelec. Zasługa w tym władz gminy oraz miejscowych radnych,  którzy przeznaczyli pieniądze na tę inwestycję. Wcześniej, wiele lat temu, w Kościelcu funkcjonowało przedszkole, jednak potem ówczesne władze gminy zamknęły placówkę. Teraz mieszkańcy Kościelca cieszą się, że znów mają możliwość zostawienia dzieci pod dobrą opieką.

W otwarciu przedszkola wzięli udział między innymi: Przewodniczący Rady Gminy Kościelec – Zbigniew Sawicki, Wójt Gminy Kościelec Dariusz Ostrowski, Wicewójt Sylwester Chęciński, Sekretarz Gminy Krzysztof Nawrocki, Skarbnik Zofia Lewandowska, dyrektorzy placówek oświatowych z terenu całej gminy, Ewa Lewicka – Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kole, Izabela Augustyniak – Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Kole.

Otwarcie przedszkola rozpoczęło poświęcenie obiektu przez proboszcza z Kościelca – ks. Władysława Waszaka. Goście najczęściej nie przyszli z gołymi rękoma, ale przynieśli przedszkolakom prezenty, które złożyli na ręce Wójta. Potem wszyscy oglądali i podziwiali pięknie urządzone salki przedszkolne, szatnię i toalety. Jak mówił oprowadzając gości po obiekcie Wicewójt S. Chęciński, w ciągu najbliższego miesiąca władze gminy planują wybudowanie przy przedszkolu nowego placu zabaw dla dzieci.

Tekst, foto i wideo: MARIUSZ KOZAJDA

Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Grisu
Grisu
11 lat temu

Przepraszam za (małe) niedopatrzenie 😉 Swoją drogą czy wiadomo już jakie są wyniki przetargu na ten kredyt? Z tego co pamiętam to tydzień temu miał się rozstrzygnąć.

Grisu
Grisu
11 lat temu

Za to nasze (kolskie) przedszkole będzie kosztować 4mln :/ – o ile powstanie

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526