Młodsi juniorzy ponownie awansowali

Autor: kurier-kolski.pl | 03.04.2012

W dniu 1 kwietnia w kolskiej hali MOSiR odbył się turniej II rundy rozgrywek grupy „C” Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w korfballu z udziałem zespołów ze Słupi, Bydgoszczy i Koła. Kolscy zawodnicy „Maratończyka” awansowali do turnieju finałowego Mistrzostw Polski w Korfballu.

Zajmujący po I rundzie drugie miejsce zawodnicy kolskiego „Maratończyka” odnieśli dwa zwycięstwa: z Olympic Słupia II 15:1 i Metą Bydgoszcz 5:1 i ponieśli jedną porażkę z pierwszym zespołem ze Słupi 4:6. Tym samym utrzymali drugie miejsce w grupie premiowane awansem do turnieju finałowego, który odbędzie się 26 maja.2012 w Warszawie z udziałem po dwóch najlepszych zespołów z rozgrywek grupowych.

Wyniki pozostałych spotkań: Meta Bydgoszcz – Olympic Słupia I  5:6,  Olympic Słupia II – Meta Bydgoszcz  4:9, Olympic Słupia I – Olympic Słupia II  17:5.

Skład Maratończyka Koło: Paulina Sarniak, Natalia Kucal, Olga Paluszkiewicz, Martyna Sowińska, Paulina Lubańska, Lidia Boniewicz, Kamil Przybylski, Adrian Łukasik, Jakub Żurawski, Jan Tomczyk, Krzysztof Smolarkiewicz, Marek Szałek.

– Mimo porażki z zespołem ze Słupi z postawy swoich zawodników jestem zadowolony. Zespół gra coraz lepiej, szczególnie w obronie o czym świadczy tylko 8 straconych koszy w trzech spotkaniach. Przed warszawskimi finałami musimy niewątpliwie popracować nad skutecznością w ataku i powinno być dobrze. Obiecujemy, że tanio „skóry nie sprzedamy” i postaramy się wywalczyć kolejny medal w tej kategorii wiekowej – powiedział trener Waldemar Pietrzak.

(mc)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526