Kolanie lepsi od warszawiaków

Autor: kurier-kolski.pl | 22.04.2012

O kolejną ligową niespodziankę postarali się zawodnicy kolskiego MOSiR-u w seniorskiej lidze korfballu. Tym razem w kolskiej hali MOSiR dwukrotnie pokonali zespół ubiegłorocznych brązowych medalistów Mistrzostw Polski – zespół AKK Warszawa. Wynik pierwszego meczu 14:11, drugiego 21:18.

 

Sobotnie spotkanie to typowy mecz walki o ligowe punkty, ze słabą – jak na ligę seniorską –  dyspozycją rzutową obu zespołów, stąd niski wynik spotkania 14:11 dla kolan. Do przerwy gra odbywała się punkt za punkt i zespoły schodziły do szatni przy wyniku 7:7. Od początku drugiej połowy zarysowała się przewaga gospodarzy spotkania, którzy celnymi rzutami z półdystansu odskoczyli warszawiakom na trzy punkty i tę bezpieczną przewagę dowieźli do końca spotkania.

Zupełnie inny przebieg miał niedzielny mecz. Bardzo wysoka skuteczność rzutowa obu zespołów spowodowała, że już w 25.minucie spotkania było 9:9. Ostatnie pięć minut pierwszej połowy to popisowa gra zawodników kolskiego MOSiR-u, którzy zdobyli kolejnych 5 punktów i na przerwę schodzili prowadząc 14:9. Mylili się bardzo ci kolscy kibice, którzy spodziewali się wysokiej wygranej swojego zespołu. Warszawiacy w ciągu pierwszych 8.minut drugiej połowy doprowadzili do remisu 14:14 i przez kolejnych kilkanaście minut trwała walka „kosz za kosz”. Dopiero w końcówce meczu gospodarzom udało się wypracować bezpieczną przewagę punktową. Mecz zakończył się wynikiem 21:18 dla zespołu MOSiR Koło.

– Sobotnio-niedzielne zwycięstwa pozwoliły kolanom zająć trzecie miejsce w tabeli ligowej i awansować do turnieju finałowego, który odbędzie się w Kole 12 maja. Już dziś zapraszamy wszystkich sympatyków korfballu na to sportowe widowisko – mówi trener Waldemar Pietrzak.

Skład zespołu kolskiego (w nawiasie ilość zdobytych punktów): Dorota Szkalska (7), Magdalena Kaczmarek (4), Ilona Goryszewska (3), Agnieszka Pietrzak (1), Klaudia Majchrzak, Michalina Kawka, Adam Doroszuk (9), Łukasz Karpiuk (6), Mateusz Pawłowski (3), Kacper Nowak (2), Konrad Myślewski, Maciej Kołodziejski, Igor Pawlak. Trener: Waldemar Pietrzak.

(mc)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526