Jest koncepcja zagospodarowania poddasza Ratusza Miejskiego!

Autor: kurier-kolski.pl | 18.04.2012

W budżecie miasta Koła na 2012 rok Burmistrz Miasta Koła oraz miejscy radni przeznaczyli środki finansowe na remont poddasza Ratusza Miejskiego z przeznaczeniem na organizację dwóch wystaw stałych dotyczących kolskiego fajansu oraz historii miasta. Obecnie miło jest nam zaprezentować naszym Czytelnikom koncepcję zagospodarowania poddasza. Uwaga – można zgłaszać swoje uwagi i pomysły!

Zamierzenia powoli stają się rzeczywistością. Architekt Bartosz Rusztyk, któremu zlecono aranżację ratuszowego poddasza,  zaprezentował właśnie wstępny projekt zagospodarowania tego pomieszczenia uzgodniony z dyrekcją kolskiego Muzeum. Należy zaznaczyć, że jest to pierwszy wstępny projekt, na który nanoszone będą jeszcze ewentualne poprawki.

Z tego co widać ekspozycje prezentujące nasze miejscowe dziedzictwo historyczno-kulturowe będą spełniać nowoczesne wymagania współczesnego odbiorcy kultury.

– Jestem bardzo zadowolony, że władze miasta postanowiły zagospodarować w ten sposób to puste pomieszczenie w Ratuszu. Myślę, że po zakończeniu inwestycji nasze miasto będzie miało się czym pochwalić – powiedział dr Krzysztof Witkowski, dyrektor Muzeum Technik Ceramicznych w Kole.

Zwracamy się tez do Państwa, mieszkańców miasta, z prośbą o ewentualne uwagi do przedstawionego projektu. Można je przesyłać na nasz adres redakcyjny: redakcja@kurier-kolski.pl lub bezpośrednio do dyrekcji Muzeum na adres: muzeum@kolo.pl

Źródło: MTC w Kole


Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526