Inwazja owadów w kolskim Muzeum! [video]

Autor: kurier-kolski.pl | 21.04.2012

Ostatnio w Muzeum zaroiło się od wszelkiego rodzaju owadów i robaków. Można je spotkać zarówno na parterze, jak i w salach na piętrze. Pełzające i latające! Gdzie nie spojrzeć – wszędzie robactwo! Co na to dyrekcja placówki??? Czy będzie wzywać specjalistów, by szybko pozbyć się nieproszonych gości? Ależ skąd! Tym razem ta „inwazja” jest zaplanowana, a „goście” są zaproszeni. To kolejna ciekawa wystawa, która przyjechała do nas aż z poznańskiej Palmiarni. Warto obejrzeć!

16 kwietnia br. odbył się wernisaż wystawy czasowej w kolskim MTC pt. „Motyle świata”. Wśród gości, poza sporą grupą stałych bywalców wernisaży, przybyli m.in.: Sekretarz Miasta Tomasz Nuszkiewicz, członek Rady Muzeum Robert Andre, kilku radnych miejskich czy Agnieszka Malińska – dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Kole.

OBEJRZYJ KRÓTKĄ RELACJĘ WIDEO Z OTWARCIA WYSTAWY:

Wystawę otworzył i powitał wszystkich przybyłych Dyrektor Muzeum dr Krzysztof Witkowski. Dyrektor podziękował Oldze Głowackiej za pomoc w zorganizowaniu wystawy, a potem – po krótkim wprowadzeniu – oddał głos Krzysztofowi Turzańskiemu – kolekcjonerowi owadów z Krotoszyna, który wraz z Wojciechem Czajczyńskim z Poznania udostępnił swoje zbiory na zorganizowanie wystawy w kolskim Muzeum.

Ekspozycja obejmuje wybrane okazy motyli dziennych i nocnych, głównie z terenów Azji Południowo – Wschodniej i Ameryki Południowej, jak również kilka gablot prezentujących inne typy owadów jak: chrząszcze, skorpiony, pająki, modliszki czy patyczaki. Krzysztof Turzański, zajmujący się owadami od ponad 40 lat, wprowadził zgromadzonych na wernisażu w świat tych fascynujących stworzeń. Opowiadał między innymi o cyklu rozwojowym, sposobach odżywiania i zachowaniach motyli dziennych i nocnych, jak również o metodach pozyskiwania okazów do kolekcji, w tym o własnych doświadczeniach w krajach tropikalnych.

W Muzeum, przy okazji oglądania wystawy, można również kupić w cenie już od 30 zł. przepiękne okazy motyli i innych owadów w specjalnych oszklonych ramkach do powieszenia na ścianie. Wystawę można będzie oglądać do 30 czerwca.

Źródło: MTC w Kole

Opracowanie, zdjęcia i wideo: MARIUSZ KOZAJDA

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526