Energoludki z „Planety Energii” wylądują w Kole

Autor: kurier-kolski.pl | 20.04.2012

Już 23 i 24 kwietnia na rogu ulic Niezłomnych i Bolesława Prusa w Kole wyląduje kosmiczne miasteczko „Planeta Energii”. Atrakcja jest nagrodą główną w organizowanym przez Grupę ENERGA ogólnopolskim konkursie edukacyjnym. Wśród laureatów znalazła się klasa I b z panią Anną Cichą ze Szkoły Podstawowej nr 3 – to właśnie dzięki nim mieszkańcy Koła będą mieli okazję wyruszyć w podróż do niezwykłego świata energii elektrycznej.

Film 3D o Energoludkach – sympatycznych mieszkańcach „Planety Energii”, niecodzienne eksperymenty naukowe opracowane i prowadzone przez wykładowców Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz multimedialne zabawy edukacyjne, to tylko część atrakcji, jakie czekają na gości interaktywnego miasteczka, które na dwa dni wyląduje w centrum Koła. Dzięki eksperymentom naukowym i innym atrakcjom najmłodsi dowiedzą się czym jest prąd oraz jak racjonalnie i bezpiecznie z niego korzystać.

– Mamy nadzieję, że podobnie jak podczas ubiegłorocznej edycji projektu i w tym roku „Planetę Energii” licznie odwiedzą dzieci, które w trakcie nauki i zabawy z Energoludkami oraz naukowcami z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego poznają tajniki energii elektrycznej. Zapraszamy do wizyty w miasteczku wszystkich mieszkańców Koła. Dla naszych gości przygotowaliśmy wiele atrakcji i niespodzianek – mówi Marta Dankowska, koordynator projektu z Centrum Marketingu i Komunikacji ENERGA SA.

W godzinach porannych miasteczko gościć będzie laureatów konkursu „Planeta Energii” oraz zaproszonych uczniów ze szkół z Koła i okolic. Od godz. 15:00 do 18:00 „Planeta” otwarta będzie dla wszystkich chętnych.

Wizyta miasteczka „Planeta Energii” jest nagrodą główną w drugiej już edycji edukacyjnego konkursu dla nauczycieli i najmłodszych uczniów, który zakończył się 16 marca br. Wzięło w nim udział niemal 200 nauczycieli i prawie 5 tys. uczniów klas I-III z całej Polski. Dzięki materiałom od Grupy ENERGA oraz pomysłowości i zaangażowaniu nauczycieli, dzieci uczyły się o energii elektrycznej.

O zwycięstwie klasy I b z SP nr 3 w Kole zadecydował ogrom aktywności, jakie dzieci podjęły wraz ze swoją wychowawczynią – panią Anną Cichą. Dzieci uczestniczyły we wszystkich 6 lekcjach zawartych w materiałach edukacyjnych od ENERGI, a także wielu zajęciach dodatkowych. W ramach „Planety Energii” uczniowie wykonywali eksperymenty, układali wierszyki i zorganizowali konkurs na prace plastyczne. Przeprowadzili burzę mózgów pod hasłem „Jak dbać o środowisko naturalne”, obserwowali linie wysokiego napięcia i uczyli się jak należy się zachowywać w pobliżu obiektów energetycznych. Na wspólne zajęcia dzieci zaprosiły specjalistę, który opowiadał o energii odnawialnej. Klasa postanowiła także sprawdzić jak wygląda jeden dzień bez prądu i zorganizowała zbiórkę zużytych baterii oraz żarówek, które potem zostały przekazane do skupu elektrośmieci.

Udział w „Planecie Energii” to dla mnie ogromna przyjemność, ale i satysfakcja, że moi uczniowie mogli tak wiele zobaczyć i przyswoić ważne dla nich wiadomości. Dla dzieci to wielkie i na pewno niezapomniane przeżycie. Coś innego, nowego – a zarazem bardzo ważnego w życiu każdego człowieka – mówi Anna Cicha, opiekun zwycięskiej klasy z Koła.

Honorowy patronat nad konkursem „Planeta Energii” objęli Minister Edukacji Narodowej oraz Rzecznik Praw Dziecka.

Źródło: ENERGA

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526