Chór „Lutnia” z koncertem w kościele ewangelickim [video]

Autor: kurier-kolski.pl | 01.04.2012

Okres Wielkiego Postu , to doskonały czas na modlitwę i refleksję dla każdego człowieka. Wielkie znaczenie przygotowań do Świąt Wielkanocnych – zmartwychwstania Chrystusa, podkreśla Kościół Ewangelicko-Augsburski. W ubiegłą niedzielę w kościele ewangelickim w Kole odbyło się nabożeństwo ekumeniczne z uświetnione koncertem pieśni  chóru TS-M „Lutnia”.

Pod przewodnictwem proboszcza Waldemara Wunsza modlili się ewangelicy i katolicy. W kazaniu administrator kolskiej parafii ewangelicko-augsburskiej ks. Waldemar Wunsz zwrócił szczególną uwagę na znak krzyża. Znak, który kieruje człowieka ku dobremu.  Znak, który pozwala ufając Bogu przezwyciężać wszystkie trudności.

OBEJRZYJ FILMIK Z KONCERTU „LUTNI” W KOŚCIELE EWANGELICKIM:

Do pełnego przeżywania okresu Wielkiego Postu skłonił również koncert chóru Towarzystwa Śpiewaczo-Muzycznego ”Lutnia”. Doskonale przygotowany i zaśpiewany  przez ten wiodący zespół muzyczny, koncert pieśni wielkopostnych, wprawił słuchaczy w zadumę. Wśród wielu tradycyjnych utworów znalazły się, m.in. : Drzewo krzyża, Zawitaj ukrzyżowany, Ludu mój ludu. Nie zabrakło też współczesnych pieśni mówiących o męce i zmartwychwstaniu Jezusa. Jedną z nich był utwór znanej polskiej pieśniarki Antoniny Krzysztoń „Słońce nagle zgasło”.

Koncert chóru Towarzystwa Śpiewaczo-Muzycznego „Lutnia” w kolskim kościele ewangelickim to kolejny udany występ zespołu. Przypomnijmy, że już 15 kwietnia w Miejskim Domu Kultury odbędzie się szczególny koncert. W tym dniu obchodzony będzie jubileusz 110-lecia powstania Towarzystwa Śpiewaczo-Muzycznego „Lutnia”.

(m)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
koluś
koluś
12 lat temu

Wszystkie chóry jak Lutnia robią furorę dzięki temu że nie dyryguje nimi organista z Fary.Tak samo było z orkiestrą jak się uwolnili od Niego to jak zaszli daleko!!!

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526