Brud, brud, brud…

Autor: kurier-kolski.pl | 11.04.2012

Mimo wiosennych porządków na jezdniach w Kole, i tak pozostaje wiele nieuporządkowanych miejsc. Sprzątnięcie pozimowego piasku nie załatwia sprawy. Spotkać można również posesje, wokół których chodniki są, brzydko mówiąc, zaświnione! Oto przykład. Polecamy go Straży Miejskiej oraz burmistrzowi, który chodzi tym chodnikiem do pracy.

To tylko jeden z wielu przykładów z Koła, które moglibyśmy tu mnożyć. Niestety, miasto jest bardzo brudne i szare. A Starówka, jak to określają osoby odwiedzające nasze miasto „najbardziej zaniedbana jaką kiedykolwiek widzieli”.

Przed jedną z prywatnych kamienic na ul. Mickiewicza (do droga prowadząca wprost do Urzędu Miejskiego) panuje wyjątkowy bałagan. Brudu jest aż grubo! Budynek stoi pusty, mimo że po generalnym remoncie, i wyraźnie widać, że właściciel nie interesuje się jak wygląda jego otoczenie. Ale co na to Straż Miejska?

Tekst i foto: M. Kozajda

Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Anonimowo
Anonimowo
11 lat temu

w Kole jest tylu bezrobotnych dało by miasto im prace interwencyjną na oczyszczanie miasta było by czysto, a i bezrobotni byli by zadowolenie.

Anonimowo
Anonimowo
11 lat temu

proszę zrobić zdjęcia przy ulicy niezłomnych na parkingu przed polo tam jest dopiero syf ten odcinek chodnika ze ścieżką rowerową był niedawno oddany do użytku. Była młoda trawa, drzewka sadzone, a dziś co tam mamy?! Po trawie śladu, jak by stado bawołów przeszło, petów pełno i śmieci już nie mówiąc w krzakach i na trawniku pod balkonami przy bloku nr 9 to jest koszmar. Co jest najgorsze to parking jest w tym miejscu płatny tylko za co kase biorą za friko. Róbcie zdjęcia takich „ciekawych” miejsc może jak to ludzie zobaczą co się w Kole dzieje to się zbuntują na to wszystko no i może władze ruszą do działania choć w to ostatnie mocno wątpię nie ta ekipa. Szkoda tego miasta!!! Tak się marnuje!

Anonimowo
Anonimowo
11 lat temu

dzwoniłem kiedyś do urzedu miasta z pytaniem dlaczego nigdy nie zamiatają naszej ulicy? …Pani odpowiedziała mi iż wykonyją usługe zamiatania raz w miesiącu , zdziwiłem się bardzo bo nie pamietam takiego zdarzenia . Pytałem sasiadów oni również się zdziwili. Dopiero po mojej interwencji przejechała zamiatarka. Mam tylko jedno pytanie …czy wykonywali tą usługe wcześniej ..( na niby ) 🙂 ?

ela
ela
11 lat temu

straż miejska w naszym mieście jest tylko do dawania mandatów za zle parkowanie a jak sie do nich zadzwoni ze trzeba cos sprzątnąć i załatwić nie ma ich głusi sa na takie argumenty miasto powinno bardziej przyjrzeć sie ich pracy

zax
zax
11 lat temu

A jaki brud jest koło PKP, jak ktoś przyjeżdża do naszego miasta to pierwsze co widzi to syf i brud. Gdzie w takiej sytuacji jest Straż Miejska, która powinna się zainteresować, czyj to teren i kto powinien dbać o porządek, a nie tylko wożą d**y w samochodzie.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526