16-latek groził rówieśnikom sekatorem

Autor: kurier-kolski.pl | 24.04.2012

Pod koniec minionego tygodnia policjanci Zespołu ds. Nieletnich i Patologii kolskiej komendy przedstawili 16-latkowi zarzuty dokonania dziewięciu rozbojów, przy czym trzech dokonał z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz trzech kradzieży. Zatrzymany nastolatek trafił do poprawczaka.

 

W ubiegłą sobotę, na przejściu dla pieszych w Kole, 16-latek wbiegł wprost pod nadjeżdżający samochód. Przybyli na miejsce policjanci stwierdzili, że potrącony chłopak, to dobrze im znany Sebastian G., aktualnie przybywający na ucieczce z ośrodka szkolno – wychowawczego, podejrzewany ponadto o dokonanie kilku rozbojów i kradzieży na terenie Koła.

Z miejsca zdarzenia nastolatek został zabrany do kolskiego szpitala, gdzie lekarze nie stwierdzili u niego żadnych obrażeń. Zachowanie 16-latka wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy, ponieważ był bardzo nadpobudliwy i nerwowy. Badanie krwi wykazało, że znajdował się pod działaniem środków odurzających. Po zakończeniu czynności Sebastiana G. odwieziono do Policyjnej Izby Dziecka, gdzie przebywał do czwartku.

W tym czasie policjanci Zespołu ds. Nieletnich i Patologii przygotowali materiał dowodowy, na podstawie którego w czwartek zatrzymanemu Sebastianowi G. przedstawili zarzuty dokonania dziewięciu rozbojów, w tym trzech z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz trzech kradzieży.

W toku wykonywanych czynności funkcjonariusze ustalili, że 16-latek groził swoim rówieśnikom poucinaniem palców przy pomocy sekatora i żądał przy tym telefonów komórkowych lub pieniędzy. Młodzież znając przeszłość kryminalną Sebastiana G. bała się, że spełni swoje groźby i oddawała mu komórki. Funkcjonariusze  uzyskali także informacje, że nastolatek dokonał ponadto dwóch kradzieży rowerów oraz jednego telefonu komórkowego. Podczas dalszych czynności funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia.

W trakcie przesłuchania zatrzymany przyznał się do popełnionych przestępstw. Po zakończeniu wszystkich czynności Sebastian G. został odwieziony do zakładu poprawczego, do którego skierował go sąd za wcześniejsze przestępstwa.  Niedługo 16-latek ponownie stanie przed sądem, gdzie odpowie za popełnione w ostatnim czasie przestępstwa.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole

Tekst: Rzecznik Prasowa KPP

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526