10. miejsce naszych korfballistów na Pucharze Świata w Holandii

Autor: kurier-kolski.pl | 10.04.2012

Dziesiąte miejsce (na czternaście występujących zespołów) wywalczyli polscy korfballiści na rozegranych w dniach 5 – 8 kwietnia w zawodach Pucharu Świata Juniorów w korfballu.

Turniej już po raz trzeci z rzędu odbył się w holenderskim Leek. Zawody rozpoczęły się dla naszych zawodników niezwykle obiecująco, bowiem od wygranej ze znacznie wyżej notowaną w rankingu światowym drużyną Portugali. Niestety porażki z zespołami Niemiec, Czech, Belgi i Tajwanu nie pozwoliły naszym reprezentantom znaleźć się w pierwszej ósemce turnieju. Turniej tradycyjnie już wygrali Holendrzy, którzy w finale pokonali Tajwan, a trzecie miejsce wywalczył zespół Belgii.

– Fantastyczna była atmosfera i organizacja turnieju, gościnność naszych holenderskich gospodarzy i przede wszystkich zapał i entuzjazm polskiej drużynymówi trener Waldemar Pietrzak – ważne były też rozmowy, które nasza kadra szkoleniowa przeprowadziła z najważniejszymi osobami w korfballowym świecie.

Pozwalają one snuć dalekie plany, by Koło stało się polskim centrum tej ciekawej dyscypliny sportu! Najprawdopodobniej już od września tego roku częstymi gośćmi  w Kole będą holenderscy trenerzy – Jan Scholtmeyer i Johan Wienen, którzy będą pomagać trenerowi Waldemarowi Pietrzakowi w szkoleniu kolskich korfballistów.

Skład reprezentacji Polski: Magdalena Kaczmarek, Dorota Szkalska, Ilona Goryszewska, Adrianna Belka, Klaudia Majchrzak, Paulina Sarniak, Kacper Nowak, Konrad Myślewski, Artur Smolarkiewicz, Kamil Musialiński, Mateusz Pawłowski, Kamil Przybylski, Adrian Łukasik (wszyscy „Maratończyk” Koło). Trener reprezentacji: Waldemar Pietrzak, kierownik drużyny : Michał Perzyński.

(mc)

Zdjęcia: Michał Perzyński

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526