Złodziejska szajka w rękach Policji

Autor: kurier-kolski.pl | 06.03.2012

W sobotnie popołudnie kolscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku szajkę złodziei z Piotrkowa Trybunalskiego kradnącą w marketach. Tylko w dniu zatrzymania złodzieje okradli sześć sklepów w Kole, Koninie i Turku. W ich ręce trafił towar wart ok. 1500 zł.

W sobotę policjanci komendy powiatowej uzyskali informację, iż na terenie Koła  pojawiła się grupa osób dokonujących kradzieży  w marketach. Jak wynikało z policyjnych ustaleń złodzieje mieli poruszać się osobowym oplem na łódzkich numerach rejestracyjnych.

Oficer dyżurny przekazał tę informację mundurowym patrolującym miasto. Dzięki jego szybkiej reakcji w chwilę później na parkingu przy ul. Spółdzielców złodzieje zostali zatrzymani. Policjanci zablokowali radiowozem wyjazd z parkingu i zatrzymali osoby znajdujące się w aucie. Dwójka mężczyzn trafiła do policyjnego aresztu. Trzeci członek złodziejskiej grupy został zatrzymany na gorącym uczynku kradzieży w markecie przy ul. Blizna. Jak ustalili policjanci mężczyzna próbował ukraść artykuły chemiczne warte prawie 300zł.  On także podzielił los swoich kolegów i noc spędził w policyjnym areszcie.

Z czynności wykonanych w toku prowadzonego postępowania wynika, że tylko w dniu zatrzymania złodzieje dokonali kradzieży w sześciu marketach: kolskich, konińskich i turkowskich. W ręce zatrzymanych trafiały tylko zaplanowane wcześniej artykuły. W samochodzie, którym poruszała się szajka funkcjonariusze ujawnili po kilkanaście sztuk opakowań słodyczy i artykułów chemicznych wartych ok. 1500 zł. Zatrzymani to  mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego w wieku 26-30 lat. Pomimo młodego wieku dwójka z nich za wcześniejsze kradzieże w więzieniu spędziła już  kilka lat.

Wczoraj śledczy przedstawili zatrzymanym zarzuty dokonania kradzieży. Mężczyźni przyznali się  do przestępstw i złożyli wyjaśnienia. O dalszym losie złodziejskiej szajki zadecyduje sąd.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole

ogłoszenie

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526