Zderzenie TIR-a z Oplem Astra na obwodnicy Koła [video]

Autor: kurier-kolski.pl | 16.03.2012

Dziś 16 marca br. po godzinie 10.00 doszło do poważnego wypadku na skrzyżowaniu obwodnicy m.Koła z ul. Dąbską. W zderzeniu Opla Astry z ciężarowym TIR-em poszkodowane zostały 4 osoby jadące samochodem osobowym i zostały przewiezione do szpitala w Kole. Obejrzyj zdjęcia i film z miejsca wypadku.

W Oplu Astra na łódzkich numerach rejestracyjnych w stronę Dąbia jechała czwórka młodych ludzi. W chwili wyjazdu z ul. Dąbskiej na obwodnicę samochód został uderzony bokiem przez rozpędzonego TIR-a jadącego drogą uprzywilejowaną w kierunku Poznania, w wyniku czego Opel odbił się i z bardzo dużym impetem uderzył w stojącą na wysepce lampę. Osobówka uległa mocnym uszkodzeniom, a TIR stracił jedynie lampę z jednej strony.

OBEJRZYJ KRÓTKI FILMIK Z MIEJSCA WYPADKU:

Na miejsce wypadku przyjechały 3 zastępy Państwowej Straży Pożarnej, dwie karetki pogotowia oraz Policja, która długo kierowała ruchem na ruchliwym skrzyżowaniu. W momencie zderzenia obu wozów sygnalizacja świetlna w tym newralgicznym miejscu była wyłączona, ponieważ trwały prace konserwacyjne urządzeń.Być może brak sygnalizacji połączony z wiosennym rozkojarzeniem i ostrym słońcem był przyczyną tego wypadku.

Na miejscu zdarzenia pojawił się Komendant Powiatowy PSP mł.bryg. Robert Kropidłowski. Strażacy zabezpieczyli samochody oraz zneutralizowali dużą plamę oleju wyciekającą z mocno rozbitego Opla. Ratownicy medyczni udzielili pomocy poszkodowanym i zabrali kierowcę i wszystkich pasażerów łódzkiego samochodu do szpitala w Kole. Kierowca TIR-a nie został poszkodowany w wypadku.

Tekst, foto i wideo: MARIUSZ KOZAJDA

Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
koluś
koluś
12 lat temu

Od kiedy to strażak jest ekspertem od ruchu drogowego i wypowiada się za Policję?Chyba straż jest od ratowania a nie od wypowiadania się na temat wypadku i kto-co zawinił.Zbyt nadmierne wyjazdy wozów bojowych do takich małych kolizji-mają nadmiar paliwa?

Anonimowo
Anonimowo
12 lat temu

Ale ja nikogo nie potępiam tylko. Apeluję do młodych kierowców, żeby nie popisywali się przed swoimi kolegami…

Cygan
Cygan
12 lat temu

Anonim a Ty byles tam i widziales? Bo jesli nie to moze zostaw swoje przemyslenia dla siebie?
Cale szczescie w wypadku zadna z dziewczyn nie odniosla powazniejszych obrazen, co do przyczyny-chwila nieuwagi. A jak to jest wiedza tylko ci ktorzy wypadek kiedys mieli. Potepiac nalezy tylko tych co wypadki powoduja przez glupote-np jadac pod wplywem alkoholu lub niesprawnym autem.

mirek
mirek
12 lat temu

Zastanawiam się, i jest to dla mnie nie zrozumiałe, dlaczego na miejsce wypadku, przyjechały 3 zastępy Straży pożarnej – jeden by nie wystarczył ? – chyba że przyjechali sobie pooglądać.
Przecież to są koszty. 2 karetki pogotowia to zrozumiałe, ale aż 3 zastępy Straży pożarnej. A wogóle został na komendzie jakiś zastęp, bo w razie pożaru – kiepsko by było.

Anonimowo
Anonimowo
12 lat temu

Pewnie młody z Astry się nie zatrzymał, bo myślał, że zdąży i przez nieuwagę mógł nie tylko zabić siebie ale i kolegów! Co wam szkodzi zatrzymać się na STOP-ie (jakimkolwiek) i ocenić sytuacje… KIEROWCY trochę rozwagi !!

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526