Wzbogać zbiory Muzeum

Autor: kurier-kolski.pl | 25.03.2012

Jednym ze statutowych zadań muzeów jest pozyskiwanie muzealiów. Muzea czynią to na różne sposoby. Jednym z nich są darowizny, które w przypadku Muzeum Technik Ceramicznych w Kole stanowią poważną część pozyskiwanych eksponatów.

Materialne świadectwa naszego dziedzictwa historycznego czasem nie mają dużej wartości materialnej, ale dla muzeum mają wartość historyczną. W 2011 roku do kolskiego muzeum przekazano m. in. patery okolicznościowe z kolskiej wytwórni fajansu oraz liczne dokumenty historyczne. Z przeszłości należy odnotować przekazanie przez Panią Krystynę Golik (niedawno odrestaurowanej) Tory żydowskiej oraz kolekcję banknotów, którą przekazał Pan Leszek Nowicki. Miejmy świadomość, że wszystkie przekazane eksponaty, które są przechowywane w muzeum, są w ten sposób zachowane dla następnych pokoleń i dostępne są dla wszystkich. Wszystkie darowane i zakupione eksponaty można śledzić na stronie internetowej muzeum www.muzeum-kolo.pl  w zakładce „Nowo pozyskane muzealia”.

Serdecznie zachęcamy Państwa do przekazywania pamiątek historycznych i zabytków do naszego muzeum.

Źródło: MTC

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Read More
11 lat temu

I like this blog very much, Its a rattling nice spot to read and receive info . „The world breaks everyone, and afterward, many are strong at the broken places.” by Ernest Hemingway.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526