Przegrana Olimpii Koło z Wartą Eremitą Dobrów!

Autor: kurier-kolski.pl | 31.03.2012

Do dużej niespodzianki doszło w Kole, gdzie lider tabeli – miejscowa Olimpia doznała porażki z Wartą–Eremitą Dobrów 0:1 (0:0). Jedynego gola w zamieszaniu podbramkowym, który dał zwycięstwo gościom, zdobył Paweł Dzierzgwa w 83. minucie. Kolanie w tej rundzie nie wygrali jeszcze żadnego meczu. Dwa razy zremisowali i raz przegrali.

W pierwszej połowie mecz wyrównany z przewagą gospodarzy w środkowej strefie boiska. W drugiej odsłonie przewaga Olimpii była jeszcze większa, ale były też niewykorzystane sytuacje do zdobycia gola. Goście chcieli w Kole osiągnąć remis – i to im się udało z nawiązką, bowiem spotkanie…wygrali. Widząc szansę na remis  zagrali wzmocnioną obroną, często kontrując.

Jak Olimpia Koło będzie grać tak jak dotychczas, marzenia o IV lidze trzeba będzie odłożyć na rok. Widzów na meczu było około 50-ciu, w tym połowa z Dobrowa z bębnami i głośnym dopingiem.

Sędziowali – Dariusz Balkowski jako główny, Piotr Jędraszak asystent I i Jacek Konior asystent II bez zastrzeżeń.

–Zespół zagrał bardzo ambitnie i za to im chwała. Duża zasługa w wygranie meczu trenera  Włodzimierza Mielczarka, który rozpracował graczy Olimpii i wiedział jak ich wyłączyć z gry. To mu się udało. Cieszymy się, że udało nam się wygrać z liderem – powiedział prezes  drużyny Dobrowa Grzegorz Kołodziejek.

– Nieskuteczność gry. Mieliśmy więcej sytuacji do uzyskania bramki, ale mało celnych strzałów. To główna przyczyna porażki – powiedział trener Olimpii Tomasz Mikusik.

Skład Olimpii Koło: Robert Suliński, Marcin Mielczarek, Tomasz Mikusik, Mateusz Trzmielewski, Damian Wodziński, Bartosz Kotkowski, Marcin Lewandowski, Dariusz Walasek, Filip Szymański, Dawid Jóźwiak, Szymon Izydorczyk. Rezerwa Maciej Pastuszka,  Jakub Jasiakiewicz, Dawid Wiśniewski, Jarosław Kawka, Sebastian Wojtczak, Piotr Marańda, Łukasz Chęciński. Trener Tomasz Mikusik.

Skład Warta-Eremity Dobrów: Kamil Gurlaga, Tomasz Olkowski, Dawid Antosik, Marcin Kołodziejek, Mateusz Zawadzki,  Adrian Zawadzki, Mariusz Klara, Piotr Kaźmierczak, Paweł Dzierzgwa, Kamil Ziętek. Rezerwa Mirosław Wesołkowski, Błażej Lewandowski, Jakub Kołodziejek, Mariusz Dzierzgwa, Mateusz Gralak, Mariusz Ciesielski. TrenerWłodzimierz Mielczarek.

Żółte kartki: Dawid Antosik i Mariusz Klara z Warty oraz Dawid Jóźwiak z Olimpii.