Otwarte drzwi w ZS nr 1

Autor: kurier-kolski.pl | 12.03.2012

W minioną sobotę w kolskich szkołach podstawowych odbyły się Drzwi Otwarte. Było tak też w Zespole Szkół nr 1 przy ul. Poniatowskiego, gdzie w sobotnie przedpołudnie pojawiło się wiele dzieci, rodziców i gości.

Spotkanie rozpoczęło się na sali gimnastycznej, gdzie dyrektor szkoły Lech Brzeziński przedstawił zasady funkcjonowania i pracy szkoły, a także plany na przyszłość. Następnie odbyła się część artystyczna, w której wystąpiły przedszkolaki z zerówek i uczniowie szkoły podstawowej. Były piosenki, wiersze, tańce i pląsy, a każdy występ młodych artystów wywoływał gorący aplauz widzów. Każdy z gości otrzymał też specjalny folder promujący szkołę, a najmłodsi upominki wykonane przez uczniów klas I-III.

Na szkolnych korytarzach można było obejrzeć wystawy prac dzieci oraz wyświetlone na dużych ekranach zdjęcia z najważniejszych imprez i wydarzeń szkolnych. Goście mogli poznać zaplecze dydaktyczne szkoły – klasy, świetlicę, sale gimnastyczne, w których uczyć się będą ich pociechy. Maluchy mogły pobawić się w sali zabaw, pograć w gry edukacyjne, porysować, popatrzeć przez mikroskop. Spotkanie było też doskonałą okazją, by rodzice mogli poznać przyszłych nauczycieli swoich dzieci i porozmawiać z nimi. Wielu rodziców i absolwentów zatrzymało się przy kronikach szkolnych, wspominając minione chwile i swoje szkolne lata…

Na koniec wszyscy przybyli zaproszeni zostali na stołówkę na pyszną pizzę przygotowaną przez uczniów gimnazjum.

Tekst i foto: mc

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526