Kolscy radni w obronie katolickiej TV Trwam

Autor: kurier-kolski.pl | 12.03.2012

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Kole większość z obecnych 20 kolskich radnych podpisała się pod petycją do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w Warszawie „wyrażając stanowczy sprzeciw wobec nie przyznania katolickiej Telewizji TRWAM miejsca na cyfrowym multipleksie”. Pod protestem podpisali się też niektórzy radni SLD  oraz burmistrz Mieczysław Drożdżewski.

Inicjatorką wystosowania apelu była radna PiS Teresa Dąbrowska. Protest w obronie TV TRWAM podpisało kilkunastu radnych, w tym nawet część lewicowych radnych SLD, jak: Adrian Król, Mariusz Hanefeld czy Wanda Obiała, oraz burmistrz Mieczysław Drożdżewski i Sekretarz Miasta Tomasz Nuszkiewicz.


W obronie katolickiej TV Trwam stanęli także niektórzy radni SLD (od prawej): Adrian Król, Wanda Obiała i Mariusz Hanefeld.

Długo nad podpisaniem protestu zastanawiali się radni PO: Krzysztof Mazurkiewicz i Jarosław Świder. Ten pierwszy miał wątpliwości natury prawnej odnośnie tego pisma, które zgłosił oficjalnie do Przewodniczącej Rady Miejskiej pytając, czy ten apel może mieć taką formę, że radni podpisują go indywidualnie, a nie przegłosowują formalnie stanowisko Rady Miejskiej. Urszula Pękacz stwierdziła jednak, że nie widzi przeciwwskazań i nie musi być to uchwała czy oficjalne stanowisko. Mimo to obaj panowie nie zdecydowali się podpisać petycji.


Radni PO (od prawej): Jarosław Świder i Krzysztof Mazurkiewicz bardzo dogłębnie analizowali protest, zgłaszali wątpliwości, w końcu nie podpisali się pod nim.

„Popieramy stanowisko Episkopatu Polski głoszące, że odmowa przyznania TV Trwam miejsca na multipleksie cyfrowym jest poważnym naruszeniem praw katolickiej opinii publicznej” – piszą między innymi radni w podpisanym przez siebie apelu – „(…) Wykluczenie w procesie koncesyjnym telewizji o charakterze religijnym godzi również w odbiorców chorych i samotnych, dla których TV Trwam jest jedynym źródłem informacji religijnych, społecznych, bezpośrednich relacji z życia Kościoła Katolickiego w Polsce i na świecie, a w szczególności duszpasterskiej posługi Papieża Benedykta XVI. (…) Wobec powyższego apelujemy do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o cofnięcie decyzji odmownej dla Fundacji Lux Veritatis, przyznanie TV Trwam należnego miejsca na multipleksie cyfrowym (…).”

Tekst o foto: MARIUSZ KOZAJDA

Subskrybuj
Powiadom o
guest
16 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
kj
kj
11 lat temu

do „white legion” ………… i siebie TEŻ ,siebie też……..

White Legion
White Legion
11 lat temu

do kogoś tam wyżej. odpowiedz na „Niejednokrotnie krytykujesz tych którzy oddaj cześć Armii Czerwonej, za to że walczyli o wolne Koło i Polskę:. Krytykuje i będę krytykował.Powiedz mi jedno – 17 września 1939 roku co to jest za data???? Masz odpowiedz. Kim są żołnierze wyklęci ?? Armię Czerwoną z czystym sumieniem mogę porównać do hitlerowców.

Gość
Gość
11 lat temu

Jednak Tuski mają rację – zamknąć buźki wszystkim, paliwo niech kosztuje dwie dychy, przecież dzieciaki z Irlandii kasę przyślą. KOMUNO WRÓĆ!!! Wtedy była przynajmniej wolność słowa – w tym sensie, że medialnej papki nikt nie trawił, a teraz rządzi TVN i KRRiTV. Ludzie,walnijcie się w czerepy, naprawdę za PO głosują tylko ludzie niespełna rozumu, którym wmówiono, że przez to wzrośnie ich iloraz inteligencji, a oni nawet nie wiedzą co to iloraz… Sam jestem po chyba solidnych studiach. Nikogo normalnego nie znam, kto jest za PO (oprócz pseudonormalnych,cynicznych, tanich kombinatorów, którzy mają w ogłupianiu ludzi swój interes), a polityków takich jak Janusz Wojciechowski, Krystyna Pawłowicz, Zbigniew Kuźmiuk, czy Elżbieta Kruk mających tytuły akademickie profesora czy doktora prawa,ekonomii i innych ekspertów w swoich dziedzinach można a zasadzie usłyszeć już tylko w TV TRWAM czy Radiu Maryja. Nie dajmy się ogłupić. Zobaczmy w jakiej zapaści jest choćby służba zdrowia, pielęgniarki z Konina głodują, a kogo to obchodzi, rządzących?

katolik
katolik
11 lat temu

Ja bym nie doszukiwał się tutaj złych intencji, bo sam pan redaktor kandydował z listy SLD, z nieformalnym poparciem osób z Radia Maryja.

wk....ny.
wk....ny.
11 lat temu

szkoda, że radni nie piszą petycji jak raz po raz przeganiają wszelkie inwestycje dające miejsca pracy…

znajomy
11 lat temu

i to się odbija w wyborach na radnych …wszyscy już się nawrócili … bo skoro P.B, daje takie gaże czemu to…nie głosować za tv TRWAM…:)

zax
zax
11 lat temu

Rada Miasta nie ma chyba się czym zajmować na sesjach, skoro zajmują się takimi bzdurami. Lepiej by zajęli się czymś ważniejszym, np. co i jak zrobić aby sprowadzić do miasta inwestora, który postawiłby jakiś zakład pracy.

DAN 52
DAN 52
11 lat temu

poprzednik ma 100%racji,to jest zenujace,jak mozna w moim imieniu popierac cos do czego nie ma sie zupelnie prawa,kto tych panstwa upowaznil do tego,chca popierac o.rydzyka nie mam nic przeciw ale niech to robia prywatnie pod swoim nazwiskiem tylko a nie sygnuja tego poprzez rade,niech nawet zorganizuja strajk glodowy /zaoszczedzą ze swoich diet/ troche umiaru i rozsadku a nie tylko podchlebianie sie ksiezom i mocherom

P-67
P-67
11 lat temu

Ciekawa debata na najwyższym poziomie nieudaczników ! szkoda tylko że nie ma petycji do NFZ-tu żeby podpisali kontrakty z lekarzami bo nie długo nie będzie do kogo iść w kole a na wizytę do lekarza rodzinnego będzie się czkać rok !
porostu żenada !!!

Do white Legion
Do white Legion
11 lat temu

Przemku B, by spróbować zachować twoją anonimowość w swoim komentarzu napisałeś: „Lewaki w obronie telewizji trwam ja pierdziele tego jeszcze nie było hahaha” Jeszcze bardziej byś był zaskoczony jakbyś się dowiedział, że „lewaki” regularnie co niedziela do kościoła chodzą. Religia to jest indywiudalna sprawa każdego. Ciekawe czy na ślubowania radny powiedział „ślubuję” czy „ślubuję, Tak mi dopomóż Bóg”, bo śmiem twierdzić że blisko 90 albo 100% powiedziało z dopowiedzeniem „…tak mi dopomóż Bóg”.
To że ty Przemek siejesz nienawiścią do lewicy to jest to powszechnie znane, bo dla ciebie lewak, komunista, socjaldemokrata, czerwony, rusek i to jest to samo, choć bardzo istotnie się to różni. Niejednokrotnie krytykujesz tych którzy oddaj cześć Armii Czerwonej, za to że walczyli o wolne Koło i Polskę. Tak na przyszłość, porozmawiaj z ludźmi którzy przeżyli okres II wojny światowej, bo żeby móc oceniać historię to trzeba ją najpierw przeżyć, a ty jesteś jeszcze młodym człowiekiem i jak widać już na starcie masz skrzywiony i wypaczone spojrzenie. Na szczęście są wśród nas racjonaliści.

zadziwiona
zadziwiona
11 lat temu

Ja myślę, że to powinna być petycja raczej prywatna bo ja swojego radnego do tego nie upoważniłam…skoro radni reprezentują ludność naszego miasta to powinni najpierw się nas mieszkańców zapytać czy tego chcemy czy też nie. I nieważne jest moje osobiste zdanie w tej kwestii .. Chodzi o zasadę. reprezentują nasze interesy czy własne? Było jakieś referendum w mieście? jeśli tak to z ubolewaniem stwierdzam, iż ja o niczym takim nie słyszałam…Zastanawiam się, czy to nasi radni czy nie nasi… Najpierw podwyżki diet a bieda w mieście aż piszczy. Teraz coś takiego.. Co jeszcze wyprowadzi mieszkańców z równowagi???Już słychać na ulicach:’byle do następnych wyborów” a na Boga dopiero niedawno zaczęli …Zastanawiam się czy kiedykolwiek wcześniej aż tak bulwersująco działali radni? Czy ta grupa tak niepodobna w działaniach do wcześniejszych radnych została wybrana przez nas…?A przecież niektórzy są radnymi od lat…Z łezka w oku już niektórzy wspominają poprzednią kadencję.. kogo zabrakło? Gdzie głos rozsądku? Eh

kj
kj
11 lat temu

Myślę, że jest to tzw. ” przerost formy nad treścią” .Radnych wybieraliśmy do Rady Miejskiej a nie do rady parafialnej. Wyrażanie opinii w tej sprawie winno mieć charakter indywidualny, a nie sygnowane być przez Biuro Rady!!!

totylkoja
totylkoja
11 lat temu

żenujące

White Legion
White Legion
11 lat temu

Lewaki w obronie telewizji trwam ja pierdziele tego jeszcze nie było hahaha

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526