Zaatakował nożem spacerującego z psem

Autor: kurier-kolski.pl | 14.02.2012

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie zaatakował nożem spacerującego wieczorem z psem mieszkańca ul. Wojciechowskiego w Kole. Prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór i zakaz opuszczania kraju.

Kilka dni temu wieczorem, przed godziną 21.00, na ulicy Wojciechowskiego w Kole, 22-letni mieszkaniec osiedla zaczepił spacerującego z psem mężczyznę.  Doszło pomiędzy nimi doszło do utarczki słownej, po czym pijany napastnik wyciągnął z kieszeni składany nóż i zaatakował nim pokrzywdzonego. Do zajścia doszło na klatce schodowej bloku, w którym mieszka pokrzywdzony. Gdy tylko udało mu się wyrwać wbiegł on do mieszkania i opowiedział o wszystkim rodzinie.

Wezwani na miejsce policjanci natychmiast zatrzymali sprawcę. Jak się okazało w chwili zdarzenia miał on blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Podczas przeszukania w kieszeni kurtki funkcjonariusze znaleźli nóż, który posłużył do przestępstwa. W tym samym czasie pokrzywdzonemu 23-latkowi pomocy udzielało pogotowie ratunkowe.

Zatrzymany noc spędził w policyjnym areszcie, gdy tylko wytrzeźwiał usłyszał zarzuty spowodowania uszkodzenia ciała, za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Na wniosek kolskiej komendy Prokurator zastosował wobec niekaranego dotąd mężczyzny środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji oraz zakazu opuszczania kraju.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526