Przeszukaj stare zdjęcia babci i dziadka. Warto!!!

Autor: kurier-kolski.pl | 21.02.2012

Redakcja „Kuriera Kolskiego” w imieniu autorów książki o obozie zagłady w Chełmnie nad Nerem poszukuje przedwojennych i powojennych fotografii: synagogi żydowskiej w Kole (powyżej kserokopia widokówki z nią – może ktoś ma oryginał?), fabryki ZREMB w Kole, dworca kolejowego w Kole, majątku Powiercie, archiwalnych zdjęć wsi Chełmno nad Nerem, stacji lub przystanków kolejki wąskotorowej w Powierciu i w Chełmnie nad Nerem oraz samochodu-komory gazowej, który stał na terenie byłej fabryki ZREMB w Kole. Za pomoc przewidziana jest gratyfikacja finansowa w zależności od wartości historycznej zdjęcia!

Istnieją dwie znane fotografie wspomnianego wyżej auta. Poszukujemy fotografii nieznanej. W związku z tym zwracamy się do byłych pracowników firmy ZREMB o pomoc w odszukaniu takiej fotografii. Samochód-komora gazowa stał na terenie fabryki przez blisko 20 lat po wojnie i niszczał. Być może pracownicy przypadkowo wykonali fotografie tego auta. Istnieje prawdopodobieństwo, że samochód ten został przypadkowo sfotografowany przy jakichkolwiek okolicznościach – np. pamiątkowe zdjęcie pracowników ze wspomnianym wrakiem w tle.

Za każde nieznane zdjęcie tego samochodu autorzy publikacji gotowi są zapłacić od kilkuset do 1.000 złotych, po uprzednim sprawdzeniu oryginału zdjęcia.

Jeżeli mają Państwo takie fotografie samochodu-komory gazowej lub inne, wyżej wymienione – prosimy o kontakt z Redakcją:

– listownie: 62-602 KOŁO 4, skr. poczt. 120

– na maila:  redakcja@kurier-kolski.pl

– ewentualnie telefonicznie: tel. 600 15 25 25.

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Anonimowo
Anonimowo
12 lat temu

Pochodze z Koła, od 20-paru lat mieszkam w W-wie. Serce mi pęka patrząc jak inne miasteczka (były gdzie mniejsze od Koła) rozwijają sie,a w Kole powoli wszystko ulega likwidacji.Niedługo zamiast pięknego miasta pozostanie z niego WIEŚ i pola pełne buraków.Energetyki już niema zus-u niema pkes-u niema.Co dalej??????????????

nana
12 lat temu

Co mnie obchodzi co tam było! lepiej co miało być panie Burmistrzu????

cm
cm
12 lat temu

Nana , co ty pierd… bardzo dobry temat. Musimy poznać historię i wiedzieć jak to było.

nana
12 lat temu

Co wy chcecie od tego ZREBu lepiej niech tam powstaną miejsca pracy a nie grzebanie w szafie za jakieś grosze…

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526