Uwaga mrozy! Możesz uratować komuś życie

Autor: kurier-kolski.pl | 02.02.2012

Tegoroczna zima kazała na siebie długo czekać. Jednak kiedy w końcu przyszła daje się wszystkim we znaki. Bardzo niskie temperatury są szczególnie uciążliwe, a nawet śmiertelne, dla osób bezdomnych, mieszkających w trudnych warunkach, oraz nietrzeźwych. Nie bądźmy więc wobec nich obojętni. Pamiętajmy, że nasza reakcja może uratować komuś życie.

Zwracajmy uwagę na osoby bezdomne bądź mieszkające w trudnych warunkach – zgłaszajmy odpowiednim służbom miejsca ich przebywania. Klatki schodowe, domki letniskowe czy piwnice, nie są odpowiednimi na przeczekanie zimy. Pamiętajmy, że szczególnej pomocy wymagają osoby będące pod wpływem alkoholu – człowiek nietrzeźwy zdecydowanie szybciej traci ciepło.

Szczególnej uwagi wymagają od nas także osoby starsze i samotne – bardzo niska temperatura może okazać się dla nich barierą nie do pokonania. Warto upewnić się, czy nie potrzebują oni pomocy w codziennych czynnościach, takich jak chociażby zakupy. O trudnej sytuacji sąsiada czy znajomego możemy również powiadomić Ośrodek Pomocy Społecznej.

Trudne warunki atmosferyczne są niestety przyczyną wielu zamarznięć, do których dochodzi każdej zimy. Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Nie pozostawajmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy.

Policja i Straż Miejska, jak co roku, w sposób szczególny kontrolują miejsca, w których przebywają bezdomni.  W powiecie kolskim osoby bezdomne i nietrzeźwe mogą spędzić mroźną noc w noclegowni na ul. Sosnowej w Kole.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Anonimowo
Anonimowo
12 lat temu

Był Pan na Sosnowej? Może warto tam z ajrzeć…

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526