Ruch Palikota ostrzega kolskich radnych: będziemy wam patrzeć na ręce!

Autor: kurier-kolski.pl | 09.02.2012

Dziś 9 lutego br. odbyła się konferencja prasowa nowo powstałego w Kole Ruchu Palikota. Wzięli w niej udział członkowie jego władz powiatowych oraz poseł RP z Konina – Jacek Kwiatkowski. Członkowie Ruchu skrytykowali kolskich radnych za 57% podwyżkę swoich diet w tak cieżkich czasach i zapowiedzieli, że będą uważnie przyglądać się poczynaniom władz miasta Koła.

Ruch Palikota w Kole obecnie ma tu 13 członków, ale liczy, że ta liczba szybko się powiększy. W konferencji wziął udział Przewodniczący powiatowy RP Ryszard Królasik oraz jego zastępca – Sebastian Jaskólski. Odbyła się z udziałem lidera Ruchu Palikota w naszym regionie – posła Jacka Kwiatkowskiego z Konina.


Poseł Jacek Kwiatkowski z Konina (Ruch Palikota)

Poseł Kwiatkowski omawiając utworzone 3 tygodnie temu struktury Ruchu Palikota w Kole powiedział, że obecnie Ruch Palikota nie ma wpływu na to co się dzieje w Kole, ponieważ nie ma swoich przedstawicieli w Radzie Miejskiej, ale już dziś przygotowuje się do wyborów samorządowych za 3 lata. Przez ten czas zamierza bardzo uważnie patrzeć na ręce kolskim władzom. Ruch widzi problem w dużym bezrobociu panującym w Kole. Poseł skrytykował niedawne uchwalenie sobie przez radnych w Kole podwyżki diet o 57%.

OBEJRZYJ FILMIK Z KONFERENCJI PRASOWEJ RUCHU PALIKOTA W KOLE:

– Postulujemy jako Ruch Palikota, żeby radni w Kole powstrzymali się z takimi zapędami, żeby nie robili kosztów. Wiadomo, że teraz najważniejsze cel to przyszłość młodych ludzi i w to musimy jak najwięcej inwestować pieniędzy, a nie swój prywatny interes ugrywać.  Chcemy, żeby obecne władze Koła i radni byli świadomi, że są obserwowani przez nas – mówił Poseł –  Nie ukrywam, że będziemy krytykowali złe poczynania i będziemy chwalili na pewno jakieś dobre. Ale w tej chwili nie zgadzamy się z taką polityką w Kole, gdzie nie widać znaczących ruchów w kierunku pozytywnym, a mimo to radni dali sobie sporą podwyżkę diet, bo 57%.

Poseł Jacek Kwiatkowski zadeklarował, że będzie odbywał cykliczne spotkania z mieszkańcami Koła, żeby rozmawiać z nimi o bieżących problemach, o czym w stosownym czasie poinformuje. Pytany przez dziennikarzy o możliwość zaproszenia do Koła  Janusza Palikota odpowiedział, że jest planowane na ten rok odwiedzenie przez szefa ugrupowania 50 miast w całej Polsce, ale czy wśród nich znajdzie się Koło, tego dowiemy się zapewne wkrótce. Jednak będzie to pierwsza faza zaplanowanych spotkań J. Palikota i posłów Ruchu Palikota w kraju.

Tekst, foto i wideo: MARIUSZ KOZAJDA

19 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Jan
Jan
9 lat temu

ogarnij się.

Ziutek
Ziutek
9 lat temu

Gratuluje pomysłu z ruszeniem sprawy podwyzszenia diet o 57%. Zróbcie cos z tym, przecież to paranoja co oni robią z naszymi pieniedzmi. To są pieniadze nasze, mieszkańców

Jan
Jan
9 lat temu

Kolego zdecyduj się na jeden nick, bo raz piszesz anonim, innym razem karol a teraz Salvadigo i nie kopiuj wszędzie swoich wpisów bo tym się własnie zdradzasz.

Salwadigo
Salwadigo
9 lat temu

Palikoty w Kole atakują, tym razem planują wielką inwazje na Urząd Miasta i Starostwo Powiatowe.

Program dali na internecie, faktycznie jeśli okaże się to prawdą to zadna partia z nimi nie ma szans. Mają Głos Miasta Koła. BRAWO i POPIERAM

Karol
Karol
9 lat temu

Tak was czytam i faktycznie obecna rada to masakra. Za 3 lata mieszkańcy ich nie wybiorą. Co oni zrobili? Przed wyborami tylko obiecywali a po wyborach podwyższyli sobie diety a mieszkańców w d…. mają. A jest coraz gorzej, te ich uchwały są śmieszne, poprostu są to ludzie bez pojęcia, mytslą tylko o sobie

anonim
anonim
9 lat temu

Mają Racje Ludzie Palikota – popieram ich, Radni świnie myślą tylko aby utrudnić życie mieszkańców i biorą dla siebie kasę. Trzeba sprawdzić, które partie są u nas w Radzie i na przyszłych wyborach nie popełniać tego samego błędu. Cały czas nasza Rada odpiernicza jakieś numery na czym mieszkańcy bardzo cierpią. Koniec ze złodziejstwem, niech Ruch Palikota zrobi z nimi porządek. Za te podwyżki to Rade do dymisji, powiesić za jaja. Ludzie nie mają co w garnek włożyć a oni podwyżki i jeszcze jakie duże. Radny powinien być za darmo, z powołania.

jacek
jacek
9 lat temu

a-te nieegzotyczne nazwiska co dobrego zrobiły??????????????

Jan
Jan
9 lat temu

Powiadają ludzie, że z dużej chmury mały deszcz i coś w tym jest. W tym kolskim Klubie Palikota są tak egzotyczne nazwiska, że sukcesem będzie jak ten Klubik wytrzyma do wyborów samorządowych. Za równo mieszkańcy jak i lokalne media pewnie będą na bieżąco śledzić rozwój i działalność tej partii na szczeblu lokalnym.

Karol
Karol
9 lat temu

Odpowiedz: Czy to przypadkowi ludzie? Czy pracują tam, bo są tacy mądrzy, kompetentni i wykształceni? Proszę sobie już na to odpowiedzieć.

Wszystko układy. Dziś też widziałem taką akcje w Urzędzie Pracy gdzie Urząd Skarbowy zgłosił zapotrzebowanie na 4 skierowania dla Stażystów, a Urząd Pracy w 5 minut obdzwonił swoich znajomych i pozamiatane. Tak nie powinno być. Wszystko u nas jest ustawione

RP
RP
9 lat temu

O słodka naiwności. Pozycja posła i jego możliwości wpływania na samorząd ogranicza się do tworzenia ustaw. W praktyce to , oczym mówi poseł Kwiatkowski i co podchwytują w zachwycie czytelnicy jest fikcją. Samorząd miasta i burmistrz muszą i jak widać działają zgodnie z prawem.

KATARZYNA
KATARZYNA
9 lat temu

Super – w końcu ktoś zrobi porządek w Urzędach. Wszystkich wywalić i przyjąć nowe młode osoby które pomogą nam a nie utrudnią życie. Bo w tej chwili Urząd robi wszysto aby było źle dla nas

Jan
Jan
9 lat temu

panie Arturze chyba za duzo maryśki pan żeś już dziś wypalił.

Artur
Artur
9 lat temu

Zaraz jak zobaczy ktoś z PSL czy SLD to zacznie pisać głupie komentarze na temat Ruchu Palikota, bo sie boją o swoje tyłki że Ruch będzie im patrzył na dłonie a w niektórych przypadkach kierował sprawy do Wyższych instancji. Teraz to Urzędy w Kole będą dwa razy myślały zanim coś zrobią. Ruch Palikota będzie im sie śnił po nocach

Artur
Artur
9 lat temu

Cieszy mnie to że Ruch Palikota pojawił się w kole

kolanin
kolanin
9 lat temu

w końcu być może ktoś sie za nich weżmie

Marek
Marek
9 lat temu

POPIERAM

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526