Ruch Palikota ostrzega kolskich radnych: będziemy wam patrzeć na ręce!

Autor: kurier-kolski.pl | 09.02.2012

Dziś 9 lutego br. odbyła się konferencja prasowa nowo powstałego w Kole Ruchu Palikota. Wzięli w niej udział członkowie jego władz powiatowych oraz poseł RP z Konina – Jacek Kwiatkowski. Członkowie Ruchu skrytykowali kolskich radnych za 57% podwyżkę swoich diet w tak cieżkich czasach i zapowiedzieli, że będą uważnie przyglądać się poczynaniom władz miasta Koła.

Ruch Palikota w Kole obecnie ma tu 13 członków, ale liczy, że ta liczba szybko się powiększy. W konferencji wziął udział Przewodniczący powiatowy RP Ryszard Królasik oraz jego zastępca – Sebastian Jaskólski. Odbyła się z udziałem lidera Ruchu Palikota w naszym regionie – posła Jacka Kwiatkowskiego z Konina.


Poseł Jacek Kwiatkowski z Konina (Ruch Palikota)

Poseł Kwiatkowski omawiając utworzone 3 tygodnie temu struktury Ruchu Palikota w Kole powiedział, że obecnie Ruch Palikota nie ma wpływu na to co się dzieje w Kole, ponieważ nie ma swoich przedstawicieli w Radzie Miejskiej, ale już dziś przygotowuje się do wyborów samorządowych za 3 lata. Przez ten czas zamierza bardzo uważnie patrzeć na ręce kolskim władzom. Ruch widzi problem w dużym bezrobociu panującym w Kole. Poseł skrytykował niedawne uchwalenie sobie przez radnych w Kole podwyżki diet o 57%.

OBEJRZYJ FILMIK Z KONFERENCJI PRASOWEJ RUCHU PALIKOTA W KOLE:

– Postulujemy jako Ruch Palikota, żeby radni w Kole powstrzymali się z takimi zapędami, żeby nie robili kosztów. Wiadomo, że teraz najważniejsze cel to przyszłość młodych ludzi i w to musimy jak najwięcej inwestować pieniędzy, a nie swój prywatny interes ugrywać.  Chcemy, żeby obecne władze Koła i radni byli świadomi, że są obserwowani przez nas – mówił Poseł –  Nie ukrywam, że będziemy krytykowali złe poczynania i będziemy chwalili na pewno jakieś dobre. Ale w tej chwili nie zgadzamy się z taką polityką w Kole, gdzie nie widać znaczących ruchów w kierunku pozytywnym, a mimo to radni dali sobie sporą podwyżkę diet, bo 57%.

Poseł Jacek Kwiatkowski zadeklarował, że będzie odbywał cykliczne spotkania z mieszkańcami Koła, żeby rozmawiać z nimi o bieżących problemach, o czym w stosownym czasie poinformuje. Pytany przez dziennikarzy o możliwość zaproszenia do Koła  Janusza Palikota odpowiedział, że jest planowane na ten rok odwiedzenie przez szefa ugrupowania 50 miast w całej Polsce, ale czy wśród nich znajdzie się Koło, tego dowiemy się zapewne wkrótce. Jednak będzie to pierwsza faza zaplanowanych spotkań J. Palikota i posłów Ruchu Palikota w kraju.

Tekst, foto i wideo: MARIUSZ KOZAJDA

19 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Jan
Jan
12 lat temu

ogarnij się.

Ziutek
Ziutek
12 lat temu

Gratuluje pomysłu z ruszeniem sprawy podwyzszenia diet o 57%. Zróbcie cos z tym, przecież to paranoja co oni robią z naszymi pieniedzmi. To są pieniadze nasze, mieszkańców

Jan
Jan
12 lat temu

Kolego zdecyduj się na jeden nick, bo raz piszesz anonim, innym razem karol a teraz Salvadigo i nie kopiuj wszędzie swoich wpisów bo tym się własnie zdradzasz.

Salwadigo
Salwadigo
12 lat temu

Palikoty w Kole atakują, tym razem planują wielką inwazje na Urząd Miasta i Starostwo Powiatowe.

Program dali na internecie, faktycznie jeśli okaże się to prawdą to zadna partia z nimi nie ma szans. Mają Głos Miasta Koła. BRAWO i POPIERAM

Karol
Karol
12 lat temu

Tak was czytam i faktycznie obecna rada to masakra. Za 3 lata mieszkańcy ich nie wybiorą. Co oni zrobili? Przed wyborami tylko obiecywali a po wyborach podwyższyli sobie diety a mieszkańców w d…. mają. A jest coraz gorzej, te ich uchwały są śmieszne, poprostu są to ludzie bez pojęcia, mytslą tylko o sobie

anonim
anonim
12 lat temu

Mają Racje Ludzie Palikota – popieram ich, Radni świnie myślą tylko aby utrudnić życie mieszkańców i biorą dla siebie kasę. Trzeba sprawdzić, które partie są u nas w Radzie i na przyszłych wyborach nie popełniać tego samego błędu. Cały czas nasza Rada odpiernicza jakieś numery na czym mieszkańcy bardzo cierpią. Koniec ze złodziejstwem, niech Ruch Palikota zrobi z nimi porządek. Za te podwyżki to Rade do dymisji, powiesić za jaja. Ludzie nie mają co w garnek włożyć a oni podwyżki i jeszcze jakie duże. Radny powinien być za darmo, z powołania.

jacek
jacek
12 lat temu

a-te nieegzotyczne nazwiska co dobrego zrobiły??????????????

Jan
Jan
12 lat temu

Powiadają ludzie, że z dużej chmury mały deszcz i coś w tym jest. W tym kolskim Klubie Palikota są tak egzotyczne nazwiska, że sukcesem będzie jak ten Klubik wytrzyma do wyborów samorządowych. Za równo mieszkańcy jak i lokalne media pewnie będą na bieżąco śledzić rozwój i działalność tej partii na szczeblu lokalnym.

Karol
Karol
12 lat temu

Odpowiedz: Czy to przypadkowi ludzie? Czy pracują tam, bo są tacy mądrzy, kompetentni i wykształceni? Proszę sobie już na to odpowiedzieć.

Wszystko układy. Dziś też widziałem taką akcje w Urzędzie Pracy gdzie Urząd Skarbowy zgłosił zapotrzebowanie na 4 skierowania dla Stażystów, a Urząd Pracy w 5 minut obdzwonił swoich znajomych i pozamiatane. Tak nie powinno być. Wszystko u nas jest ustawione

RP
RP
12 lat temu

O słodka naiwności. Pozycja posła i jego możliwości wpływania na samorząd ogranicza się do tworzenia ustaw. W praktyce to , oczym mówi poseł Kwiatkowski i co podchwytują w zachwycie czytelnicy jest fikcją. Samorząd miasta i burmistrz muszą i jak widać działają zgodnie z prawem.

KATARZYNA
KATARZYNA
12 lat temu

Super – w końcu ktoś zrobi porządek w Urzędach. Wszystkich wywalić i przyjąć nowe młode osoby które pomogą nam a nie utrudnią życie. Bo w tej chwili Urząd robi wszysto aby było źle dla nas

Jan
Jan
12 lat temu

panie Arturze chyba za duzo maryśki pan żeś już dziś wypalił.

Artur
Artur
12 lat temu

Zaraz jak zobaczy ktoś z PSL czy SLD to zacznie pisać głupie komentarze na temat Ruchu Palikota, bo sie boją o swoje tyłki że Ruch będzie im patrzył na dłonie a w niektórych przypadkach kierował sprawy do Wyższych instancji. Teraz to Urzędy w Kole będą dwa razy myślały zanim coś zrobią. Ruch Palikota będzie im sie śnił po nocach

Artur
Artur
12 lat temu

Cieszy mnie to że Ruch Palikota pojawił się w kole

kolanin
kolanin
12 lat temu

w końcu być może ktoś sie za nich weżmie

Marek
Marek
12 lat temu

POPIERAM

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526