Radny chwycił za łopatę i… zbudował lodowisko!

Autor: kurier-kolski.pl | 07.02.2012

Radny miejski Stanisław Mandziewski (PiS) postanowił wykorzystać wyjątkowo mroźne w tym okresie uroki zimy i zorganizować pod swoim blokiem lodowisko dla kolskich dzieciaków. Sam zakasał rękawy, chwycił za łopatę, poprosił o pomoc sąsiadów i Straż Pożarną, i za dzień, góra dwa, w centrum Koła będzie nowa atrakcja! Oczywiście dopóki nie przyjdzie odwilż.

Stanisław Mandziewski mieszka na parterze w bloku przy ul. 20 Stycznia. Już sama nazwa ulicy jest mroźna, a za oknem jeszcze zimniej. A pod oknem radnego rozciąga się od wielu lat nieużywany kort tenisowy. Asfaltowa nawierzchnia już nie pierwszej młodości, ale przynajmniej w miarę równa. Niemniej smutno tu trochę i pusto. Dlatego radny wpadł na ciekawy pomysł.

– Nigdzie w całym Kole nie ma lodowiska dla dzieci, a mróz trzyma aż miło. Dzieciaki się nudzą. Za chwilę będą ferie i dlatego trzeba im dać jakąś fajną rozrywkę – mówi radny Mandziewski.

Jak postanowił tak zrobił. Udał się do Urzędu Miasta, gdzie uzyskał pozwolenie na zrobienie lodowiska na należącym do miasta dawnym korcie. Dziś nic się tu nie dzieje i nic nie ma poza asfaltem. Załatwił także z Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych kilka wywrotek piasku, by obsypać nim kort dookoła, tworząc wysoki na około 20 cm wał piaskowy, w którym da się zatrzymać wodę. Sam zakasał rękawy i chwycił za łopatę wraz z sąsiadem – p.Jerzym. Reszty dokonali strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, którzy pomogli w ostatnim etapie, pompując wodę do tak przygotowanego koryta.

Lodowisko utworzone jest na połowie starego kortu. Dziś, tj. we wtorek, strażacy wylali wodę, która stworzyła pierwszą warstwę lodu. Aby lód był wystarczająco gruby będą musieli powtórzyć tę czynność także w środę. I jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to być może już w czwartek lodowisko będzie gotowe na przyjęcie pierwszych żądnych wrażeń gości.

Radny Mandziewski podkreśla, że każdy będzie mógł korzystać z lodowiska, ale na swoją odpowiedzialność. Obok na siatce ma zawisnąć informacja o takiej treści.
– W tym roku zrobiliśmy to spontanicznie, ale na najbliższej sesji Rady Miejskiej zgłoszę wniosek, by latem tego roku podnieść wyżej zapadnięte w ziemię betonowe krawężniki okalające kort, tak żeby za rok nie trzeba było sypać dookoła ziemi, a jedynie wpompować do środka wodę. Wtedy w każdej chwili można będzie zrobić tu zimą lodowisko.

Ferie zimowe dla dzieciaków rozpoczynają się za kilka dni, więc inicjatywa radnego ciekawa, tym bardziej, że tego typu sztucznie wylane lodowisko jest dużo bezpieczniejsze niż np. ślizganie się po zamarzniętej strudze przy Stadionie Miejskim. Takich wylanych lodowisk powinno być w Kole na osiedlach przynajmniej kilka. Może inni radni pójdą za przykładem swojego kolegi?

Pusty kort na ul. 20 Stycznia znów ma szansę zatętnić życiem i wesołym gwarem dzieci i młodzieży. A inicjator lodowiska będzie mógł poślizgać się z nimi albo po prostu popatrzeć z okna na efekty swojej pracy. Może radny wpadnie wtedy na pomysł jak zagospodarować to miejsce także w okresie letnim? Na pewno mieszkańcy byliby mu za to wdzięczni.

Tekst i foto: MARIUSZ KOZAJDA

Subskrybuj
Powiadom o
guest
12 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
do KAMILA
12 lat temu

TY JEDNAK JESTEŚ BARANEM
JAK COŚ CZYTASZ TO PAMIĘTAJ ŻE TRZEBA ROBIĆ TO ZE ZROZUMIENIEM !!!!
I PAMIĘTAJ DEBILU ŻE STRAŻ W KOLE MA WIĘCEJ SAMOCHODÓW 🙂

zima
zima
12 lat temu

Ty beztaleńcie,rozumu to Ty nie masz wcale!!

Kamil
Kamil
12 lat temu

Jest jest jest. Super miejsce aby radnego wsadzić do więzienia za celowe narażanie na utratę zdrowia i życia mieszkańców. Tragedia. Co za baran to wymyślił. Gdzie to jest, może złamie nogę i będę skarżył radnego za ten głupi pomysł. W Straż pożarna nie ma co robić tylko przywozić wodę? Ciekawe czy gdzieś nie było wypadku w tym czasie i ktoś zginął przez to ze straż nie dojechała bo psikali sobie wodą?

Jan
Jan
12 lat temu

heheheheh

salamon
salamon
12 lat temu

Prosze Pana, ja z Pana wywodami się zgadzam i to w zupełności, oczywiście dajemy się nabierać przy wyborach, czy to samorządowych, czy to parlamentarnych, lecz sam Pan wie doskonale, na czym polega i jak wygladają te kampanie wyborcze, potencjalnych kandydatów. Malują nam słowami świat na różowo, obiecują ponad mozliwości, a z dniem kiedy, zostaną wybrani, wypinają sie na nas i maja nas gdzieś.
Na palcach policzyć można, ludzi uczciwych,działających bezinteresownie, kochających swoje miasto i szanujących jego mieszkańców.Tak się dzieje w naszym Parlamencie i tak jest u nas, na naszym podwórku. Mam już trochę lat, mieszkam w KOLE od urodzenia, znam te nasze władze samorzadowe, i to w większości; wiem co kiedyś robiły,co sobą reprezentowały, czym się zajmowały i co dziś robią.
Jednym zdaniem – na palcach można policzyć i wybrać tych co naprawdę chcą coś zrobić dla miasta, dla mieszkańców.
I tak na koniec – to bardzo jestem zdegustowany i mocno zawiedziony Panem Burmistrzem.

salamon
salamon
12 lat temu

Pamiętam, kiedy to byłem w podstawówce, to takich Panów Mandziewskich było więcej, lodowisk też było więcej – w szkole w trójce , w jedynce, na stadionie, na małym boisku i jeszcze w innych miejscach, tylko teraz już nie pamiętam, to czterdzieści lat temu. Straż pożarna pomagała, nawet była tez inicjatorem tych lodowisk, młodzież też ochoczo pomagała. To były inne czasy, ludzie byli inni, więcej pomagali, chętni do pomocy. Ludzie sie bardziej szanowali, I w ten sposób można było zrobić więcej. A dziś w duecie, Pan Mandziewski i Jego sąsiad,a gdzie młodzież, gdzie ona jest ? – chyba przed kompami – czekają na gotowe. Tam powinno być dużo młodzieży i dużo łopat. Przecież to dla nich jest robione.

Anonimowo
Anonimowo
12 lat temu

Pamietam, ze jak bylem dzieckiem to co roku bylo w tym miejscu lodowisko. Pomysl super, oderwac dzieciaki od ekranow! 😉

Jan
Jan
12 lat temu

ładnie.

Ania
Ania
12 lat temu

Pan Mandziewski nasz Radny, myśli zawsze o ludziach. Takich radnych nam potrzeba!!!! Gratuluję !!!!

krysia
12 lat temu

wspanialy pomysl—czy ktos inny wpadlby na niego?
Facet ma mozg na swoim miejscu….tacy ludzie sa nam potrzebni

mieszkaniec
mieszkaniec
12 lat temu

taki kort czy boisko z krawenznikami funkcjonuje przy blokach na PCK-i tam zawsze tak robili strazacy bez kosztow piasku a to napewno kosztuje. Pan Radny zalatwil bo jest radny a jestem ciekaw czy zwykly miszkaniec tez by to zrobil. Panie w urzedzie ktore dopijaja kawe w urzedowym czasie pracy powiedzialyby ze nie ma funduszy a ze poszedl M. to juz sie znalazly. Po co wydawac kase na krawezniki?? Mamy to na Pck tylko troche checi-a nie tam na 20-stego bo pan radny robi sobie kampanie wyborcza.hehe zwała-z sasiadami:)) dobre-jedna Pani patrzy a Pan z łopata to wiadomo kto. Psy szczekaja karwana jedzie dalej!! Pozdro for all

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526