Pożar na Toruńskiej

Autor: kurier-kolski.pl | 02.02.2012

Wczoraj rano 1 lutego br., w Kole na ul. Toruńskiej,  w jednym z budynków mieszkalnych doszło do pożaru piwnicy. Jak ustalili strażacy, którzy przybyli na miejsce wypadku, przyczyną pożaru było „fuknięcie” podczas rozpalania pieca CO.

Ratownicy po przybyciu na miejscu zdarzenia zabezpieczyli teren prowadzonych działań. Kierujący działaniami ratowniczymi przeprowadził rozpoznanie, w wyniku którego ustalił, że pożarem objęte jest pomieszczenie kotłowni w budynku mieszkalnym. Właściciele budynku znajdowali się już na balkonie pierwszego piętra. Ratownicy w aparatach ochrony oddechowych weszli do pomieszczenia kotłowni, gdzie podali jeden prąd wody na źródło ognia.

Natomiast pozostali ratownicy przystawili drabinę i weszli na balkon budynku. Tam znajdowały się osoby wymagające ewakuacji. Jedna z poszkodowanych ze względu na lęk wysokości odmówiła ewakuacji po drabinie, dlatego też strażacy wyposażyli poszkodowanych w aparaty ochrony dróg oddechowych i ewakuowali ich klatką schodową. Było to możliwe przy zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa oraz stosowaniu środków ochrony indywidualnej. Utrudnieniem podczas działań był zbyt wąski dojazd do budynku oraz samochody znajdujące się na chodniku, w związku z powyższym odstąpiono od użycia podnośnika. Rozwinięcie skokochronu także nie było możliwe, gdyż w pobliżu budynku znajdowało się ogrodzenie.

W trakcie ewakuacji na miejsce zdarzenia przybyło Pogotowie Ratunkowe, któremu przekazano 2 osoby poszkodowane. Po zakończeniu działań przewietrzono i oddymiono pomieszczenia. Przeszukano obiekt czy nie ma w nim innych osób postronnych.

Źródło: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kole

reklama

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526